Decorative Arts Auction

Auction CurrencySEK Auction LocationSweden

ORIENTAL WORKS OF ART I161 - ORIENTAL WORKS OF ART I
Auktionskammaren.se
TEKANNA, UPPSVÄNGD PIP, HANDTAG I METALL MED FLÄTAT TYG, POLYKROM DEKOR AV FÅGLAR, BLOMMOR OCH FIGURER, KANTON, KINA, 1800-TAL, H16

ORIENTAL WORKS OF ART I162 - ORIENTAL WORKS OF ART I
Auktionskammaren.se

ORIENTAL WORKS OF ART I163 - ORIENTAL WORKS OF ART I
Auktionskammaren.se
VAS MED LOCK, LÖKFORMAD, BLÅVIT UNDERGLASYRDEKOR AV BLOMMOR OCH FIGURER, KINA 1800-TAL, H39

ORIENTAL WORKS OF ART I164 - ORIENTAL WORKS OF ART I
Auktionskammaren.se
FIGUR, ELFENBEN, MAN MED BLOMSTERKORG PÅ RYGGEN, JAPAN C. 1900, H11 (STAV MED SKADOR)

ORIENTAL WORKS OF ART  I165 - ORIENTAL WORKS OF ART I
Auktionskammaren.se
FIGUR, ELFENBEN, MAN STÅENDE PÅ STUBBE, JAPAN 1800-TALETS SENARE DEL, H8

ORIENTAL WORKS OF ART I166 - ORIENTAL WORKS OF ART I
Auktionskammaren.se
TALLRIK, POLYKROM DEKOR AV PIONER, FAMILLE ROSE, KINA 1700-TAL

ORIENTAL WORKS OF ART  I167 - ORIENTAL WORKS OF ART I
Auktionskammaren.se
1 PAR ASSIETTER, POLYKROM DEKOR AV PIONER, FAMILLE ROSE, KINA 1700-TAL, D16

ORIENTAL WORKS OF ART I168 - ORIENTAL WORKS OF ART I
Auktionskammaren.se
LOCKURNA, BALUSTERFORMAD, BLÅVIT UNDERGLASYRDEKOR AV BLOMMOR OCH BLAD, MING, KINA, 1600-TAL, H14

ORIENTAL WORKS OF ART  I169 - ORIENTAL WORKS OF ART I
Auktionskammaren.se
LOCKURNA, BALUSTERFORMAD, BLÅVIT UNDERGLASYRDEKOR AV BLOMMOR OCH BLAD, MING, KINA 1600-TAL, H13

ORIENTAL WORKS OF ART I170 - ORIENTAL WORKS OF ART I
Auktionskammaren.se
STATYETT, BRONS, SITTANDE GUDON, ANTIK, HÖG ÅLDER, H22