Decorative Arts Auction

Auction CurrencySEK Auction LocationSweden

PAINTINGS & SCULPTURES561 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se
DIXON CLARK C. 1900, OLJEMÅLNING, MAN MED FÅRHJORD I TALLSKOG, SIGN. 102X120

PAINTINGS & SCULPTURES562 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se
C. WASTHON, OKÄND ENGLESK KONSTNÄR, OLJEMÅLNING, KOR I SOMMARLANDSKAP, SIGN. 40X60

PAINTINGS & SCULPTURES563 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se

PAINTINGS & SCULPTURES564 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se
STIG BORGLIND 1892-1965, TORRNÅLSETSNING, "HARR OCH LAXÖRING", SIGN. 34X28

PAINTINGS & SCULPTURES565 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se
ROBERT HÖGFELDT 1894-1986, PASTELL MED TÄCKVITT, ÄNGEL OCH TROLL, SIGN. 25X35

PAINTINGS & SCULPTURES566 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se
SKULPTUR EFTER ANTIKEN, ALABASTER, STÅENDE NAKEN KVINNA VID ÄNGEL RIDANDE PÅ DELFIN, 1800-TAL H65 (FINGERSKADOR)

PAINTINGS & SCULPTURES567 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se
BYST, ALABASTER, KVINNA MED SKUREN ROS, PÅ GRÅFÄRGAD SOCKEL, C. 1900, H38

PAINTINGS & SCULPTURES568 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se
SKULPTUR, BRONS, TENNISSPELERSKA PÅ STENSOCKEL, SIGN. KELSEY -73, H20

PAINTINGS & SCULPTURES569 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se
EWERT KARLSSON, EWK, FÄRGLITOGRAFI, "KUNSKAPENS FRUKT" SIGN. -84, 278/300, 57X63

PAINTINGS & SCULPTURES570 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se
EWERT KARLSSON, EWK, AKVARELL OCH TUSCH, GOTT NYTT ÅR 1986, SIGN. 1986, 40X50