Decorative Arts Auction

Auction CurrencySEK Auction LocationSweden

PAINTINGS & SCULPTURES581 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se
GERDA SPRINGHORN 1814-1954, VÄGGTAVLA, BRONS, DIKT AV VIKTOR RYDBERG,KVINNOANSIKTE I RELIEF, SIGN. 1897, AB FÖRENADE KONSTGJUTERIERNA, D31

PAINTINGS & SCULPTURES582 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se
MAURICE BLANCHARD F. 1903, AKVARELL, PARISMOTIV MED SACRE QUER KYRKAN

PAINTINGS & SCULPTURES583 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se
TADEUZ KAMASA F. 1924, OLJEMÅLNING, SYDEUROPEISKT LANDSKAP MED BLOMMANDE FRUKTRÄD, SIGN. 60X72

PAINTINGS & SCULPTURES584 - PAINTINGS & SCULPTURES
Auktionskammaren.se
FOLKE GULLBY 1912-82, ETSNING, "MIN ATELJE" SIGN. 26X17