102 - CLOCKS & WATCHESAuktionskammaren.se
GOLVUR, EK, RAK UPPSVÄNGD HUV, SIDOKOLONNER, MÅLAD URTAVLA, SIGN. LEO HARDY, OLD PEER, ENGLAND TIDIGT 1800-TAL, H205, B47
104 - CLOCKS & WATCHESAuktionskammaren.se
105 - CLOCKS & WATCHESAuktionskammaren.se
VÄGGPENDYL, FÖRGYLLD, SKUREN DEKOR AV BLAD OCH BLOMSTERGIRLANDER, KRÖN I FORM AV BLOMSTERKORG, GUSTAVIANSK STIL, C. 1900, H102, B55
106 - CLOCKS & WATCHESAuktionskammaren.se
107 - CLOCKS & WATCHESAuktionskammaren.se
108 - CLOCKS & WATCHESAuktionskammaren.se
VÄGGUR, MÄSSING, GENOMBRUTEN ROKOKOFORM, EMALJERAD URTAVLA, KEDJEUPPHÄNGNING, NYROKOKO 1800-TALETS SENARE DEL, H34, B22
110 - CLOCKS & WATCHESAuktionskammaren.se
LODUR, VALNÖT, RAK FORM, SIDOKOLONNER, UPPSVÄNGT KRÖN MED DEKOR AV SNÄCKA OCH KNOPPAR, URTAVLA SIGN. GUSTAV BECKER, H126, B42
113 - CLOCKS & WATCHESAuktionskammaren.se
VÄGGUR, SK "DROPPSUR" MAHOGNY, OKTAGONAL URTAVLA, GENOMBRUTEN SIDODEKOR AV LÖV OCH PÄRLEMOR, 1800-TALETS SENARE DEL, H71, B42
117 - EUROPEAN CERAMIC 1Auktionskammaren.se
FIGURGRUPP, ROKOKOKLÄTT PAR I POLYKROMA DRÄKTER MED GENOMBRUTNA SPETSAR, MEISSENLIKNANDE MÄRKE, 1800-TALETS SENARE DEL, H26, B26
140 - SILVER 1Auktionskammaren.se
144 - SILVER 1Auktionskammaren.se
BESTICK I SCHATULL, 12 KNIVAR, 12 GAFFLAR, N.S MED BENSKAFT I SILVERINFATTNING, ENGLAND
145 - SILVER 1Auktionskammaren.se
146 - SILVER 1Auktionskammaren.se
147 - SILVER 1Auktionskammaren.se
KONFEKTSKÅL, DRIVEN BLADDEKOR, SVÄNGD SLÄT HÄNKEL MED ÖGLA, ROKOKOSTIL, 1800-TAL, OKÄNDA STÄMPLAR, H8, D14
149 - SILVER 1Auktionskammaren.se
SUPSKED, VRIDET SKAFT MED RUND AVSLUTANDE KNOPP, JENS PETTERSEN SMITT, BERGEN 1719-44, L15
150 - SILVER 1Auktionskammaren.se
12 COCKTAILGLAS, RUND FOT, KULFORMAD STAM, UTSVÄNGD KUPPA, CG HALLBERG, STOCKHOLM 1950, ÄGARMONOGRAM, H9
152 - SILVER 1Auktionskammaren.se
KALK, RUND FOT, UPPSVÄNGD KUPPA, DRIVEN DEKOR AV FÅGLAR OCH ROCAILLER, LONDON 1813, H15
155 - SILVER 1Auktionskammaren.se
156 - SILVER 1Auktionskammaren.se
MOCCASERVIS, KANNA, SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA OCH BRICKA, INVÄNDIGT FÖRGYLLD, ROKOKOSTIL, GEWE MALMÖ, 1954
157 - SILVER 1Auktionskammaren.se
SKÅL, KELTISK TYP, DEKOR AV RÄNDER, PÄRLSTAV OCH RUNDLINGAR, HANDTAG I FORM AV FABELDJUR, CHESTER, ENGLAND C. 1900, H14, D11
158 - SILVER 1Auktionskammaren.se
GRÄDDKANNA, OVAL SVÄNGD FORM, DRIVEN DEKOR AV ROCAILLER, UPPSVÄNGD HÄNKEL, LONDON 1836, H11, L15
159 - SILVER 1Auktionskammaren.se
SOPPSLEV, SVARVAT TRÄHANDTAG MED BENKNOPP, PER GUSTAF STRÖMBERG, LINKÖPING 1800-1829, L40
160 - SILVER 1Auktionskammaren.se
185 - MISCELLANEOUS 1Auktionskammaren.se
188 - MISCELLANEOUS 1Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, GJUTEN MÄSSING, STÄMPLAD W WIKLUND, STOCKHOLM, DEKOR AV ÄNGLAHUVUDEN, NYROKOKO, 1800-TALETS SENARE DEL, H17
190 - MISCELLANEOUS 1Auktionskammaren.se