Decorative Arts Auction

Auction CurrencySEK Auction LocationSweden

CLOCKS & WATCHES101 - CLOCKS & WATCHES
Auktionskammaren.se
GOLVUR, VALNÖT, RAKT FODRAL, HUV MED SIDOKOLONNER, URTAVLA I MÄSSING, SIGN. JOHN SHAW, ENGLAND, 1700-TAL, H208, B42

CLOCKS & WATCHES102 - CLOCKS & WATCHES
Auktionskammaren.se
GOLVUR, EK, RAK UPPSVÄNGD HUV, SIDOKOLONNER, MÅLAD URTAVLA, SIGN. LEO HARDY, OLD PEER, ENGLAND TIDIGT 1800-TAL, H205, B47

CLOCKS & WATCHES103 - CLOCKS & WATCHES
Auktionskammaren.se
GOLVUR, LJUS BJÖRK, RAK FORM, EMPIRKRÖN, BEMÅLAD URTAVLA, EMPIR C. 1820, H203, B50, D26

CLOCKS & WATCHES104 - CLOCKS & WATCHES
Auktionskammaren.se

CLOCKS & WATCHES105 - CLOCKS & WATCHES
Auktionskammaren.se
VÄGGPENDYL, FÖRGYLLD, SKUREN DEKOR AV BLAD OCH BLOMSTERGIRLANDER, KRÖN I FORM AV BLOMSTERKORG, GUSTAVIANSK STIL, C. 1900, H102, B55

CLOCKS & WATCHES106 - CLOCKS & WATCHES
Auktionskammaren.se

CLOCKS & WATCHES107 - CLOCKS & WATCHES
Auktionskammaren.se

CLOCKS & WATCHES108 - CLOCKS & WATCHES
Auktionskammaren.se
VÄGGUR, MÄSSING, GENOMBRUTEN ROKOKOFORM, EMALJERAD URTAVLA, KEDJEUPPHÄNGNING, NYROKOKO 1800-TALETS SENARE DEL, H34, B22

CLOCKS & WATCHES109 - CLOCKS & WATCHES
Auktionskammaren.se
KLOCKA OCH BAROMETER, MÄSSING, REKTANGULÄR PLATTA AV MAHOGNY, SIGN. SCHUTZ, H21, B45

CLOCKS & WATCHES110 - CLOCKS & WATCHES
Auktionskammaren.se
LODUR, VALNÖT, RAK FORM, SIDOKOLONNER, UPPSVÄNGT KRÖN MED DEKOR AV SNÄCKA OCH KNOPPAR, URTAVLA SIGN. GUSTAV BECKER, H126, B42