Decorative Arts Auction

Auction CurrencySEK Auction LocationSweden

MISCELLANEOUS 1191 - MISCELLANEOUS 1
Auktionskammaren.se
SKRIN, VALNÖT, REKTANGULÄRT, LÖNNFACK, BANDINTARSIA, NYCKELBESLAG I SILVER, EMPIR TIDIGT 1800-TAL

MISCELLANEOUS 1192 - MISCELLANEOUS 1
Auktionskammaren.se
BURK, OPALINGLAS, MÅLAD DEKOR, STÄLL I FORM AV BORDSKANON, MÄSSING OCH OPALINGLAS, H10 (2)

MISCELLANEOUS 1193 - MISCELLANEOUS 1
Auktionskammaren.se
1 PAR COASTERS, RUND SLÄT MODELL, PLÄTER, ENGLAND, C. 1900, D15

MISCELLANEOUS 1194 - MISCELLANEOUS 1
Auktionskammaren.se
3 NIPPARASKAR, MÄSSING OCH SLIPAT GLAS, C. 1900, H5,5,6 (3)

MISCELLANEOUS 1195 - MISCELLANEOUS 1
Auktionskammaren.se
3 KLOCKSTÄLL, MÄSSING OCH SLIPAT GLAS, C. 1900, H8,9,10 (3)

MISCELLANEOUS 1196 - MISCELLANEOUS 1
Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, ITALIENSK ALTARMODELL, BAROCKSTIL, C. 1900, H19 (2)

MISCELLANEOUS 1197 - MISCELLANEOUS 1
Auktionskammaren.se
KLOCKSTÄLL, MÄSSING, DEKOR AV SJÖGUD, KLOCKSTÄLL, ALABASTER MED GLASHUV, H17, 15 (2)

MISCELLANEOUS 1198 - MISCELLANEOUS 1
Auktionskammaren.se
BRICKA, MÄSSING, REKTANGULÄR, HANDTAG MED DRIVEN BLADDEKOR, SIGN. AW BORGH, JÖNKÖPING, D40, L66

MISCELLANEOUS 1199 - MISCELLANEOUS 1
Auktionskammaren.se
2 ASKAR, LACK, RUNDA, MÅLAD TRÄD RESP STJÄRNDEKOR, EMPIR TIDIGT 1800-TAL, D9+8

MISCELLANEOUS 1200 - MISCELLANEOUS 1
Auktionskammaren.se
MINIATYR, OKÄND KONSTNÄR, MANSPORTRÄTT, BRUN ORIGINALRAM, EMPIR, TIDIGT 1800-TAL, 8X8