452 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
BRICKA, PLÄTER, OVAL, KANT MED PÄRLSTAVSDEKOR, 2 HÄNKLAR, BRICKANS MITT MED GRAVERAD VAPENDEKOR, 1800-TAL , D45, L72
Bidding Has ConcludedQuantity : 1
454 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
SPELDOSA, POLYPHON, VALNÖT,VÅGIG FORM, 3 PLÅTSKIVOR MEDFÖLJER, 1800-TALETS SENARE DEL, (SKADOR) H20, B36, D34
455 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
MINIATYRMÅLNING, SIGN. M DAWE ?, ROKOKOFIGURER I PASTORALT LANDSKAP, RAM I ELFENBEN MED DEKOR AV BLAD, 18/1900-TAL,16X24
458 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
PRYLGÖMMA, LÄDERARBETE, HALVCIRKELFORMAD, TYGKLÄDD DEKOR AV BLAD OCH BLOMMOR, NYROKOKO, 1800-TAL, H10, B28
460 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
BENARBETE, SKUREN RELIEFDEKOR AV BARN UNDER VINDRUVSSTOCK, SIGN. KRIEGSGEFANGENER BENARD, KÖNINGSBRÜCK 1915, H22
461 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, MÄSSING, RUND FOT MED AKANTUSDEKOR I RELIEF, RUND RÄFFLAD STAM, LÖSA LJUSMANSCHETTER, EMPIR, TIDIGT 1800-TAL, H25
465 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
MEKANISK DOCKA MED SPELDOSA, FYRKANTIG KLÄDD SOCKEL, DOCKA MED PORSLINSHUVUD OCH ARMAR, TYGKLÄNNING, H34
476 - ORIENTAL WORKS OF ART 3Auktionskammaren.se
FAT, DJUPT, REKTANGULÄRT MED VÅGIG KANT, POLYKROM DEKOR AV PIONER OCH URNA, FAMILLE ROSE, KINA, 1700-TAL, D28, L37 (MINDRE KANTSPRICKA)