152 - SILVER 1Auktionskammaren.se
KALK, RUND FOT, UPPSVÄNGD KUPPA, DRIVEN DEKOR AV FÅGLAR OCH ROCAILLER, LONDON 1813, H15
155 - SILVER 1Auktionskammaren.se
156 - SILVER 1Auktionskammaren.se
MOCCASERVIS, KANNA, SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA OCH BRICKA, INVÄNDIGT FÖRGYLLD, ROKOKOSTIL, GEWE MALMÖ, 1954
157 - SILVER 1Auktionskammaren.se
SKÅL, KELTISK TYP, DEKOR AV RÄNDER, PÄRLSTAV OCH RUNDLINGAR, HANDTAG I FORM AV FABELDJUR, CHESTER, ENGLAND C. 1900, H14, D11
158 - SILVER 1Auktionskammaren.se
GRÄDDKANNA, OVAL SVÄNGD FORM, DRIVEN DEKOR AV ROCAILLER, UPPSVÄNGD HÄNKEL, LONDON 1836, H11, L15
159 - SILVER 1Auktionskammaren.se
SOPPSLEV, SVARVAT TRÄHANDTAG MED BENKNOPP, PER GUSTAF STRÖMBERG, LINKÖPING 1800-1829, L40
160 - SILVER 1Auktionskammaren.se
185 - MISCELLANEOUS 1Auktionskammaren.se
188 - MISCELLANEOUS 1Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, GJUTEN MÄSSING, STÄMPLAD W WIKLUND, STOCKHOLM, DEKOR AV ÄNGLAHUVUDEN, NYROKOKO, 1800-TALETS SENARE DEL, H17
190 - MISCELLANEOUS 1Auktionskammaren.se