441 - EUROPEAN CERAMIC 3Auktionskammaren.se
Bidding Has ConcludedQuantity : 1
445 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
SÄTTUGNSPLATTA, GJUTJÄRN, DEKOR AV RIKSVAPEN UNDER KRONA HÅLLANDES AV ÄNGLAR, ROKOKO 1700-TAL, H65, B50
449 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
1 PAR ELDHUNDAR, MÄSSING, UNDERDEL MED GENOMBRUTEN BLADDEKOR, OVANDEL MED BALUSTERFORMAD KNOPP, 1800-TAL, H29, D37
452 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
BRICKA, PLÄTER, OVAL, KANT MED PÄRLSTAVSDEKOR, 2 HÄNKLAR, BRICKANS MITT MED GRAVERAD VAPENDEKOR, 1800-TAL , D45, L72
454 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
SPELDOSA, POLYPHON, VALNÖT,VÅGIG FORM, 3 PLÅTSKIVOR MEDFÖLJER, 1800-TALETS SENARE DEL, (SKADOR) H20, B36, D34
455 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
MINIATYRMÅLNING, SIGN. M DAWE ?, ROKOKOFIGURER I PASTORALT LANDSKAP, RAM I ELFENBEN MED DEKOR AV BLAD, 18/1900-TAL,16X24
458 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
PRYLGÖMMA, LÄDERARBETE, HALVCIRKELFORMAD, TYGKLÄDD DEKOR AV BLAD OCH BLOMMOR, NYROKOKO, 1800-TAL, H10, B28
460 - MISCELLANEOUS 3Auktionskammaren.se
BENARBETE, SKUREN RELIEFDEKOR AV BARN UNDER VINDRUVSSTOCK, SIGN. KRIEGSGEFANGENER BENARD, KÖNINGSBRÜCK 1915, H22