Decorative Arts Auction

Auction CurrencySEK Auction LocationSweden

EUROPEAN CERAMIC 3441 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3442 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
1 PAR FYRARMADE KANDELABRAR, DRESDEN, RUND FOT, DEKOR AV UTANPÅLIGGANDE POLYKROMA BLOMMOR, H16
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3443 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
FAT, OVALT, VÅGIG GENOMBRUTEN KANT, DEKOR AV ROSOR, BERLIN, B34, D26
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3444 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
MOCCASERVIS, "MUSSELMALET" ROYAL COPENHAGEN, KANNA, SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, KAKFAT, 12 KOPPAR MED FAT (16)
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3445 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
SÄTTUGNSPLATTA, GJUTJÄRN, DEKOR AV RIKSVAPEN UNDER KRONA HÅLLANDES AV ÄNGLAR, ROKOKO 1700-TAL, H65, B50
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3446 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
BRODERI, MOTIV AV BLOMMOR PÅ SILKESGRUND, INGLASAT, BAROCK 16/1700-TAL, 94X55 (SKADOR)
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3447 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
VAS, RUND, N.S, BLOMDEKOR, SLIPAD KRISTALLINSATS, JUGEND C. 1900, H55
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3448 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
RESERVOAR, KOPPAR, RUND BUKIG FORM, HÄNKLAR I SMIDE, KRAN I MÄSSING, 1800-TALETS MITT, H60
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3449 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
1 PAR ELDHUNDAR, MÄSSING, UNDERDEL MED GENOMBRUTEN BLADDEKOR, OVANDEL MED BALUSTERFORMAD KNOPP, 1800-TAL, H29, D37
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3450 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
MEKANISK JULGRANSFOT MED SPELDOSA, PÅ RUNDN FOT AV PLÅT, TYSKLAND, C. 1900, D36
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3451 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
KARTA ÖVER BÖHMEN, KOLORERAD, TRYCKÅR 1748, 51X59
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3452 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
BRICKA, PLÄTER, OVAL, KANT MED PÄRLSTAVSDEKOR, 2 HÄNKLAR, BRICKANS MITT MED GRAVERAD VAPENDEKOR, 1800-TAL , D45, L72
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3453 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
GOLVLJUSSTAKE, BRONSERAT TRÄ, 3 FÖTTER I FORM AV ÄNGLAR, SKUREN VRIDEN STAM, ITALIEN, BAROCKSTIL, H57
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3454 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
SPELDOSA, POLYPHON, VALNÖT,VÅGIG FORM, 3 PLÅTSKIVOR MEDFÖLJER, 1800-TALETS SENARE DEL, (SKADOR) H20, B36, D34
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3455 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
MINIATYRMÅLNING, SIGN. M DAWE ?, ROKOKOFIGURER I PASTORALT LANDSKAP, RAM I ELFENBEN MED DEKOR AV BLAD, 18/1900-TAL,16X24
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3456 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
BYST, KARL XII, GRÖNPATINERAD BRONS, GJUTARSTÄMPEL, OTTO MEYER EFTERTRÄDARE, RUND SVART TRÄSOCKEL, H25
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3457 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
MALMGRYTA PÅ HÖGA BEN, SNIBBHÄNKLAR, SING A.H, 1700-TALETS SENARE DEL, H21 (HÅL I KANT)
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3458 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
PRYLGÖMMA, LÄDERARBETE, HALVCIRKELFORMAD, TYGKLÄDD DEKOR AV BLAD OCH BLOMMOR, NYROKOKO, 1800-TAL, H10, B28
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3459 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
MEKANISK REN, BRUNMÅLAD PAPIER MACHE, HORN I PASTELLAGE, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, H33, L35
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 3460 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
BENARBETE, SKUREN RELIEFDEKOR AV BARN UNDER VINDRUVSSTOCK, SIGN. KRIEGSGEFANGENER BENARD, KÖNINGSBRÜCK 1915, H22
Quantity : 1