Decorative Arts Auction

Auction CurrencySEK Auction LocationSweden

EUROPEAN CERAMIC 3421 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3422 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3423 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
FIGURIN, 2 FASANER, POLYKROM DEKOR, TYSKLAND, 1930-TAL, H31, L45
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3424 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, MEISSEN, BLÅVITT LÖKMÖNSTER, VRIDEN ROKOKOFORM, H17
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3425 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
FIGURIN, MAN MED HATT OCH BLOMMA, STADT, MEISSEN 1920-TAL, H26
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3426 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
LOCKURNA, "BLÅ BLOMSTER", ROYAL COPENHAGEN, LOCK MED SITTANDE AMORIN, H30
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3427 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
TEKANNA, MEISSEN, BLÅVITT LÖKMÖNSTER, C. 1900, H13, B24
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3428 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
2 TEDOSOR, MEISSEN, BLÅVITT LÖKMÖNSTER, REKTANGULÄR FORM, RUNDA LOCK, H14+9 (2)
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3429 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
FIGURIN, MAN MED FÅR, ROYAL COPENHAGEN, H20
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3430 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
FIGURIN, BING & GRÖNDAHL, SIGN. KAI NIELSEN, BRUN GLASYR, KVINNA ÄTANDE PÅ VINDRUVOR AMMANDE 2 SATYRER, H14
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3431 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
FIGURIN, POJKE, BING & GRÖNDAHL, H20
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3432 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, FYRKANTIG FOT, RUND STAM, DEKOR I BLÅVITT MÖNSTER LÖKMÖNSTER, MEISSEN, H15
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3433 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3434 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
LOCKURNA, POLYKROM BLOMDEKOR MED UTANPÅLIGGANDE BLOMMOR, SITZENDORF, H24
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3435 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
FIGURIN, MEISSEN, KARNEVALSKLÄDD MAN MED FLÖJT, POLYKROMA FÄRGER, 18/1900-TAL, H17 (NAGG PÅ FLÖJTEN)
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3436 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
FIGURIN, PICKANDE TUPP, POLYKROMT BEMÅLAD, SIGN. DELPHIN MASSIER VALLMARIS, FRANKRIKE 1930-TAL, H32
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3437 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR I FORM AV KVINNA OCH MAN I ROKOKOKLÄDER, NYROKOKO 1800-TAL, H15
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3438 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
BYST I FORM AV KVINNA, PARIAN, PORSGRUND, NORGE, H20 (NAGG UNDER SOCKELN)
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3439 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, 2 SMÅ SKÅLAR, VÅGIG ROKOKOFORM, RAKA HÄNKLAR, MEISSEN, BLÅVIT LÖKMÖNSTER (4)
Quantity : 1

EUROPEAN CERAMIC 3440 - EUROPEAN CERAMIC 3
Auktionskammaren.se
2 KAFFEKOPPAR, 3 MOCCAKOPPAR, MEISSEN, BLÅVITT LÖKMÖNSTER, ROKOKOFORM, (5)
Quantity : 1