Napoli  Filippo III (1598-1621). Mezzo ducato 16091577 - Napoli Filippo III (1598-1621). Mezzo ducato 1609
Napoli. Filippo III (1598-1621). Mezzo ducato 1609. P.R. 4. RR. AG. Ossidazioni marginali. SPL/BB.
Sold to floor for (180.00) = 180.00

Napoli  Filippo III (1598-1621). 15 grana 16191578 - Napoli Filippo III (1598-1621). 15 grana 1619
Napoli. Filippo III (1598-1621). 15 grana 1619. P.R.15. AG. BB.
Sold to floor for (61.00) = 61.00

Napoli  Filippo III (1598-1621). Carlino 16201579 - Napoli Filippo III (1598-1621). Carlino 1620
Napoli. Filippo III (1598-1621). Carlino 1620. P.R. 18a. AG. Bel BB.
Start Price : 100.00 | Estimate : 100.00 - 150.00

Napoli  Filippo III (1598-1621). Carlino 16211580 - Napoli Filippo III (1598-1621). Carlino 1621
Napoli. Filippo III (1598-1621). Carlino 1621. P.R. 19a. AG. MB+.
Start Price : 35.00 | Estimate : 35.00 - 53.00

Napoli  Filippo III (1598-1621). 3 cinquine1581 - Napoli Filippo III (1598-1621). 3 cinquine
Napoli. Filippo III (1598-1621). 3 cinquine. P.R. 20a. AG. qSPL.
Start Price : 70.00 | Estimate : 70.00 - 105.00

Napoli  Filippo III (1598-1621). 3 cinquine1582 - Napoli Filippo III (1598-1621). 3 cinquine
Napoli. Filippo III (1598-1621). 3 cinquine. P.R.20. gr. 2.02 R. AG. qBB.

Napoli  Filippo IV (1621-1665). Tarì 16221583 - Napoli Filippo IV (1621-1665). Tarì 1622
Napoli. Filippo IV (1621-1665). Tarì 1622. gr. 5.82 AG. BB.
Start Price : 75.00 | Estimate : 75.00 - 113.00

Napoli  Filippo IV (1621-1665). Tarì 16221584 - Napoli Filippo IV (1621-1665). Tarì 1622
Napoli. Filippo IV (1621-1665). Tarì 1622. P.R. 30b. AG. BB.
Start Price : 45.00 | Estimate : 45.00 - 68.00

Napoli  Filippo IV (1621-1665). Pubblica 16221585 - Napoli Filippo IV (1621-1665). Pubblica 1622
Napoli. Filippo IV (1621-1665). Pubblica 1622. P.R. 52. AE. BB.
Start Price : 55.00 | Estimate : 55.00 - 83.00

Napoli  Filippo IV (1621-1665). Pubblica 16221586 - Napoli Filippo IV (1621-1665). Pubblica 1622
Napoli. Filippo IV (1621-1665). Pubblica 1622. P.R. 52. AE. Ossidazioni MB/BB.

Napoli  Filippo IV (1621-1665). 3 cavalli 16251587 - Napoli Filippo IV (1621-1665). 3 cavalli 1625
Napoli. Filippo IV (1621-1665). 3 cavalli 1625. P.R. 113a. R. AE. Bel flan regolare. BB.

Napoli  Filippo IV (1621-1665). Grano 16371588 - Napoli Filippo IV (1621-1665). Grano 1637
Napoli. Filippo IV (1621-1665). Grano 1637. P.R. 69. R. AE. qBB.

Napoli  Filippo IV (1621-1665). Grano 16381589 - Napoli Filippo IV (1621-1665). Grano 1638
Napoli. Filippo IV (1621-1665). Grano 1638. P.R. 70. R. AE. qBB.

Napoli  Filippo IV (1621-1665). Grano 16461590 - Napoli Filippo IV (1621-1665). Grano 1646
Napoli. Filippo IV (1621-1665). Grano 1646. P.R. 75. AE. qBB.

Napoli  Filippo IV (1621-1665). Grano 16461591 - Napoli Filippo IV (1621-1665). Grano 1646
Napoli. Filippo IV (1621-1665). Grano 1646. P.R. 76. AE. MB/BB.

Napoli  Filippo IV (1621-1665). 15 grani 16471592 - Napoli Filippo IV (1621-1665). 15 grani 1647
Napoli. Filippo IV (1621-1665). 15 grani 1647. P.R. 35. R. AG. MB+.
Estimate : 60.00 - 90.00
Sold to floor for (60.00) = 60.00

Napoli  Filippo IV (1621-1665). Grano 16471593 - Napoli Filippo IV (1621-1665). Grano 1647
Napoli. Filippo IV (1621-1665). Grano 1647. P.R. 76. AE. Buon esemplare. BB.

Napoli  Repubblica Napoletana (1647-1648) 15 grana1594 - Napoli Repubblica Napoletana (1647-1648) 15 grana
Napoli. Repubblica Napoletana (1647-1648). 15 grana. P.R.1. gr. 3.55 R. AG. Tosata qBB.
Sold to floor for (220.00) = 220.00

Napoli  Repubblica Napoletana (1647-1648) Pubblica 16481595 - Napoli Repubblica Napoletana (1647-1648) Pubblica 1648
Napoli. Repubblica Napoletana (1647-1648). Pubblica 1648. P.R.-. Cag. 13. R. AE. BB+.

Napoli  Carlo II (1674-1700) 3 cavalli 16771596 - Napoli Carlo II (1674-1700) 3 cavalli 1677
Napoli. Carlo II (1674-1700). 3 cavalli 1677. P.R. 71a. R. AE. MB.