Auktionskammaren.se
Decorative Arts Auction
Decorative Arts Auction
SEK
Sweden
2004 May 02
36
37
38
39
40
57
58
371 -
ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
372 -
ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
STATYETT, STEN, SITTANDE KINESIK GUDON, ANTIK, H20
373 -
ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
TEKANNA, RAK PIP, FLÄTAT HANDTAG, POLYKROM FÅGEL- OCH BLOMSTERDEKOR, KANTON, KINA, 1800-TALETS MITT, H11
374 -
ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
FIGURIN, ELFENBEN, MAN STÅENDE PÅ KLIPPA MED FÅGELBUR, SIGN. 1800-TALETS SENARE DEL, H9
375 -
ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
FIGURIN, ELFENBEN, MAN MED APA, JAPAN, 1800-TALETS SENARE DEL, H9 (STAV MED SKADA)
376 -
ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
FAT, VÅGIG KANT, DEKOR I BLÅTT OCH JÄRNRÖTT AV BLOMMOTIV, IMARI, JAPAN, 1800-TAL, D30
377 -
ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
BRICKA, VÅGIG TRIANGULÄR FORM, POLYKROM FIGUR OCH FÅGELDEKOR, KANTON, KINA, 1800-TAL, B27, D27
378 -
ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
SNUSFLASKA, TURKOS STEN, PÅ TRÄSOCKEL, SKUREN DEKOR AV GRODA I BLADVERK, 18/1900-TAL, H7
379 -
ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
2 SNUSFLASKOR, EN GRÖN STEN, EN BLÅ STEN, SKUREN RELIEFDEKOR, TRÄSOCKLAR, KINA, 18/1900-TAL, H7+8
380 -
ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
2 SNUSFLASKOR, BLÅ OCH LILA STEN SKUREN, RELIEFDEKOR, TRÄSOCKLAR, KINA, 18/1900-TAL, H8+9
36
37
38
39
40
57
58
584 Lots in this Session
Auctioneer Phone: 004636351460
Auktionskammaren.se
Jonkoping, ,, Sweden
004636351460