353 - PEWTERAuktionskammaren.se
FAT, OVALT, JUGENDDEKOR AV FISKAR, KRABBOR OCH NÄCKROSOR I RELIEF, KAYSER ZINN, TYSKLAND, C. 1900, D27, L54
Bidding Has ConcludedQuantity : 1
356 - PEWTERAuktionskammaren.se
357 - PEWTERAuktionskammaren.se
STOP, KONISKT, SVÄNGD HÄNKEL, MEDALJONG AV KARL XIV PÅ LOCKET, OTYDLIGA SVENSKA STÄMPLAR, TIDIGT 1800-TAL, H20
358 - PEWTERAuktionskammaren.se
359 - PEWTERAuktionskammaren.se
OLJELAMPA, MED FOT, OLJEHUS I GLAS, SIGN. AO PRINCE IN GUTEN, TYSKLAND, TIDIGT 1800-TAL, H37
360 - PEWTERAuktionskammaren.se
OLJELAMPA, RUND FOT OCH STAM, GENOMBRUTET HANDTAG, UTSVÄNGT OLJEHUS, SIGN. ALBERTINI ST WENDEL, MELLANEUROPA 1800-TALETS MITT, H26
361 - PEWTERAuktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, RUND FOT, BALUSTERFORMAD STAM, MÄRKT MED SVEA SKÖLD, GUSTAVIANSKA, TIDIGT 1800-TAL, H13
362 - ORIENTAL WORKS OF ART 2Auktionskammaren.se
365 - ORIENTAL WORKS OF ART 2Auktionskammaren.se
STEKFAT, OVALT, DEKOR I GULD OCH SEPIA AV GUSTAVIANSKA SLINGOR, MITTMEDALJONG MED MAN I HÄST OCH VAGN FRAMFÖR STAD, KINA, 1700-TAL, B40, D34
387 - JEWELLERY 2Auktionskammaren.se
SMYCKEGARNITYR 14K, BROSCH SAMT 1 PAR ÖRHÄNGEN, DEKOR AV LÖV OCH STAVAR, INFATTADE ODLADE PÄRLOR SAMT GRÖN JADE (41,3 G)
389 - JEWELLERY 2Auktionskammaren.se
HÄNGE 18K, TRAPPSTEGSLIPAD SMARAGD 1,7 CT SAMT BRILJANTER 0,56 CT, SMYCKEKEDJA MEDFÖLJER
393 - JEWELLERY 2Auktionskammaren.se
SMYCKEGARNITYR, FÖRGYLLD METALL, FASETTSLIPADE GRANATER, HALSCOLLIER, BROSCH, RING SAMT I PAR ÖRHÄNGEN (5)
394 - JEWELLERY 2Auktionskammaren.se
HALSCOLLIER, FÖRGYLLD METALL, FASETTSLIPADE GRANATER, RING 18K, FASETTSLIPADE GRANATER (2)
399 - SILVER 3Auktionskammaren.se
BÄGARE, UTSVÄNGD FORM, GODRONNERAD FOT, DEKOR AV VAPENSKÖLD, JEREMIA WALLBOM, UDDEVALLA 1787, H17