Decorative Arts Auction

Auction CurrencySEK Auction LocationSweden

MISCELLANEOUS 2341 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
BAJONETT FÖR GEVÄR, KLINGAN STÄMPLAD SOLINGEN, TYSKLAND, L53
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 2342 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
ARTILLERISABEL I STÅLBALJA, SVALLING ESKILSTUNA, 1800-TALETS SENARE DEL, H97
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 2343 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
KAVALLERISABEL, SVÄRTAD STÅLBALJA, 1800-TALETS SENARE DEL, L113
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 2344 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
1 PAR COASTERS, PLÄTER, RUNDA MED GODRONNERAD KANT, TRÄBOTTEN, 1800-TAL, D15
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 2345 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, MÄSSING, RUND UPPHÖJD BOTTEN, RUNDA LJUSPIPOR, HÖJ OCH SÄNKBARA, ENGLAND TIDIGT 1800-TAL, H22
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 2346 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
VAS, BRONS, DEKOR AV BLAD OCH TROLLSLÄNDOR, SIGN. J. FÄRNGREN, JUGEND TIDIGT 1900-TAL, H9
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 2347 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
MORTEL MED STÖT, KALKSTEN, BRUN, OKTAGONAL, KASAD FORM, KANTIGA HÄNKLAR, TIDIGT 1800-TAL, H13, D24
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 2348 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 2349 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
MEKANISK LEKSAK, "APAN TOM", LEHMAN TYSKLAND, 1920-TAL, H21
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 2350 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
MALMGRYTA, RAKT HANDTAG, SVÄRTAD AVSLUTNING, SIGN. MICKAL ÅLANDER 1740, H22, D24 (BENEN SENARE)
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 2351 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
KANDELABER, MÄSSING, 3 LJUSARMAR, DEKOR AV BLAD, SÄDESAX OCH VINDRUVOR, FRANKRIKE 1800-TAL, H45
Quantity : 1

MISCELLANEOUS 2352 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
SKRIVBORDSGARNITYR, MÄSSING, 2 LJUSSTAKAR, BLÄCKHORN, BLÄCKHORN MED BLÅ EMALJ, C. 1900, LJUSSTAKAR H21
Quantity : 1

PEWTER353 - PEWTER
Auktionskammaren.se
FAT, OVALT, JUGENDDEKOR AV FISKAR, KRABBOR OCH NÄCKROSOR I RELIEF, KAYSER ZINN, TYSKLAND, C. 1900, D27, L54
Quantity : 1

PEWTER354 - PEWTER
Auktionskammaren.se
GRÖTSKÅL, ERIC WIKGREN, NYKÖPING 1837, H18, D24 (LOCKKNOPP SNED)
Quantity : 1

PEWTER355 - PEWTER
Auktionskammaren.se
FAT, DJUPT, LARS (II) LUNDWALL, JÖNKÖPING 1769, D36 (LAGNINGAR)
Quantity : 1

PEWTER356 - PEWTER
Auktionskammaren.se
Quantity : 1

PEWTER357 - PEWTER
Auktionskammaren.se
STOP, KONISKT, SVÄNGD HÄNKEL, MEDALJONG AV KARL XIV PÅ LOCKET, OTYDLIGA SVENSKA STÄMPLAR, TIDIGT 1800-TAL, H20
Quantity : 1

PEWTER358 - PEWTER
Auktionskammaren.se
Quantity : 1

PEWTER359 - PEWTER
Auktionskammaren.se
OLJELAMPA, MED FOT, OLJEHUS I GLAS, SIGN. AO PRINCE IN GUTEN, TYSKLAND, TIDIGT 1800-TAL, H37
Quantity : 1

PEWTER360 - PEWTER
Auktionskammaren.se
OLJELAMPA, RUND FOT OCH STAM, GENOMBRUTET HANDTAG, UTSVÄNGT OLJEHUS, SIGN. ALBERTINI ST WENDEL, MELLANEUROPA 1800-TALETS MITT, H26
Quantity : 1