Decorative Arts Auction

Auction CurrencySEK Auction LocationSweden

PEWTER361 - PEWTER
Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, RUND FOT, BALUSTERFORMAD STAM, MÄRKT MED SVEA SKÖLD, GUSTAVIANSKA, TIDIGT 1800-TAL, H13

ORIENTAL WORKS OF ART 2362 - ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se

ORIENTAL WORKS OF ART 2363 - ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
VAS, REKTANGULÄR, UTSVÄNGD FORM, DEKOR AV KRIGARE I FAMILLE VERTEFÄRGER, KANTON, KINA C. 1900, H45

ORIENTAL WORKS OF ART 2364 - ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
BOJAN, FAMILLE ROSE, KINA 1700-TAL, H25 (MONTERAD SOM BORDSLAMPA PÅ TRÄSOCKEL)

ORIENTAL WORKS OF ART 2365 - ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
STEKFAT, OVALT, DEKOR I GULD OCH SEPIA AV GUSTAVIANSKA SLINGOR, MITTMEDALJONG MED MAN I HÄST OCH VAGN FRAMFÖR STAD, KINA, 1700-TAL, B40, D34

ORIENTAL WORKS OF ART 2366 - ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
VAS, BUKIG, HÄNKLAR I FORM AV ELEFANTER, GRÖN CELADONGLASYR MED BLOMDEKOR, KINA 17/1800-TAL, H39

ORIENTAL WORKS OF ART 2367 - ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
1 PAR VASER, TRUMPETFORMADE, FAMILLE ROSE, KINA, 1700-TAL, H23 (MONTERADE SOM BORDSLAMPOR, EN MED KANTLAGNING)

ORIENTAL WORKS OF ART 2368 - ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
VAS, BRONS, BALUSTERFORMAD, FLAT FORM, RAKA HÄNKLAR, RELIEFDEKOR, KINA, ANTIK, H28

ORIENTAL WORKS OF ART 2369 - ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
FIGURIN, SITTANDE LEJON, LERGODS, BRUNLASERAD, PÅ TRÄSOCKEL, ANTIK, H22 (EN FOT GIPSLAGAD)

ORIENTAL WORKS OF ART 2370 - ORIENTAL WORKS OF ART 2
Auktionskammaren.se
FIGURIN, BRONS, SITTANDE MANSFIGUR, KINA, ANTIK, H20