Auktionskammaren.se
Decorative Arts Auction
Decorative Arts Auction
SEK
Sweden
2004 May 02
46
47
48
49
57
58
471 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
3 SKÅLFAT, 1 OVALT, 2 RUNDA, DEKOR AV BLOMMOR OCH FIGURER, FAMILLE ROSE, KINA 1700-TAL, B13, L16, D11+12 (3)
472 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
KAFFEKOPP MED FAT, DEKOR AV HÄGRAR OCH PIONER
473 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
2 TEKOPPAR MED FAT, SNARLIKA, POLYKROM BLOMSTERDEKOR, FAMILLE ROSE, KINA 1700-TAL (2) (EN KOPP MED NAGG)
474 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
1 PAR TALLRIKAR, POLYKROM PIONDEKOR, FAMILLE ROSE, KINA 1700-TAL, (EN MED SPRICKA) D23
475 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
TALLRIK, FAMILLE ROSE, KINA, 1700-TAL, 1 TALLRIK, DJUP, FAMILLE ROSE, KINA 1700-TAL (ETT MED NAGG) D23 (2)
476 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
FAT, DJUPT, REKTANGULÄRT MED VÅGIG KANT, POLYKROM DEKOR AV PIONER OCH URNA, FAMILLE ROSE, KINA, 1700-TAL, D28, L37 (MINDRE KANTSPRICKA)
477 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
FIGURIN, BEN, MAN TRAMPANDE VATTENHJUIL, JAPAN C. 1900, H9
478 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
SKÅLFAT, RUND VÅGIG FORM, POLYKROM EMALJDEKOR AV FIGURER OCH FÅGLAR, EN SIDA MED UTVIKT BRÄTTE, KANTON, KINA 1800-TAL, D26
479 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
2 FIGURINER, LERRGODS, I FORM AV VÄKTARE, POLYKROM EMALJDEKOR, FAMILLE VERTE, KINA 17/1800-TAL, H23
480 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
3 HUVUDEN PÅ TRÄSOCKLAR, BRONS, ANTIKA, H8-15
46
47
48
49
57
58
584 Lots in this Session
Auctioneer Phone: 004636351460
Auktionskammaren.se
Jonkoping, ,, Sweden
004636351460