Auktionskammaren.se
Decorative Arts Auction
Decorative Arts Auction
SEK
Sweden
2004 May 02
45
46
47
48
49
57
58
461 -
MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, MÄSSING, RUND FOT MED AKANTUSDEKOR I RELIEF, RUND RÄFFLAD STAM, LÖSA LJUSMANSCHETTER, EMPIR, TIDIGT 1800-TAL, H25
462 -
MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
VÄGGMASK, AFRIKA, 18/1900-TAL, H46
463 -
MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
KARTA ÖVER JÖNKÖPINGS, KRONOBERGS OCH BLEKINGE HÖFDINGDÖME, CP HÄLLSTRÖM 1809, H86, B63
464 -
MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, MÄSSING, GUSUM NR. 65, H25
465 -
MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
MEKANISK DOCKA MED SPELDOSA, FYRKANTIG KLÄDD SOCKEL, DOCKA MED PORSLINSHUVUD OCH ARMAR, TYGKLÄNNING, H34
466 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
HORAI HARUMASA, FÄRGTRÄSNITT, JAPAN, KVINNA MED DOLK, SIGN. 35X24
467 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
1 PAR TALLRIKAR, POLYKROM PIONDEKOR, FAMILLE ROSE, KINA 1700-TAL, D22 (2)
468 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
1 PAR FAT, DEKOR AV FIGURER I LANDSKAP, BLÅTT OCH JÄRNRÖTT, IMARI, JAPAN, D31 (2)
469 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
ETAGERE, RUND, 4 ETAGE, POLYKROM EMALJDEKOR AV FIGUR OCH DJUR, KANTON, KINA 1800-TAL, H10, D9
470 -
ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
1 PAR TEKOPPAR MED FAT, POLYKROM DEKOR AV PARADISFÅGLAR OCH PIONER, FAMILLE ROSE, KINA 1700-TAL (2)
45
46
47
48
49
57
58
584 Lots in this Session
Auctioneer Phone: 004636351460
Auktionskammaren.se
Jonkoping, ,, Sweden
004636351460