Decorative Arts Auction

Auction CurrencySEK Auction LocationSweden

MISCELLANEOUS 3461 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, MÄSSING, RUND FOT MED AKANTUSDEKOR I RELIEF, RUND RÄFFLAD STAM, LÖSA LJUSMANSCHETTER, EMPIR, TIDIGT 1800-TAL, H25

MISCELLANEOUS 3462 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
VÄGGMASK, AFRIKA, 18/1900-TAL, H46

MISCELLANEOUS 3463 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
KARTA ÖVER JÖNKÖPINGS, KRONOBERGS OCH BLEKINGE HÖFDINGDÖME, CP HÄLLSTRÖM 1809, H86, B63

MISCELLANEOUS 3464 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, MÄSSING, GUSUM NR. 65, H25

MISCELLANEOUS 3465 - MISCELLANEOUS 3
Auktionskammaren.se
MEKANISK DOCKA MED SPELDOSA, FYRKANTIG KLÄDD SOCKEL, DOCKA MED PORSLINSHUVUD OCH ARMAR, TYGKLÄNNING, H34

ORIENTAL WORKS OF ART 3466 - ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
HORAI HARUMASA, FÄRGTRÄSNITT, JAPAN, KVINNA MED DOLK, SIGN. 35X24

ORIENTAL WORKS OF ART 3467 - ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
1 PAR TALLRIKAR, POLYKROM PIONDEKOR, FAMILLE ROSE, KINA 1700-TAL, D22 (2)

ORIENTAL WORKS OF ART 3468 - ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
1 PAR FAT, DEKOR AV FIGURER I LANDSKAP, BLÅTT OCH JÄRNRÖTT, IMARI, JAPAN, D31 (2)

ORIENTAL WORKS OF ART 3469 - ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
ETAGERE, RUND, 4 ETAGE, POLYKROM EMALJDEKOR AV FIGUR OCH DJUR, KANTON, KINA 1800-TAL, H10, D9

ORIENTAL WORKS OF ART 3470 - ORIENTAL WORKS OF ART 3
Auktionskammaren.se
1 PAR TEKOPPAR MED FAT, POLYKROM DEKOR AV PARADISFÅGLAR OCH PIONER, FAMILLE ROSE, KINA 1700-TAL (2)