Decorative Arts Auction

Auction CurrencySEK Auction LocationSweden

CHANDELIERS & LAMPS51 - CHANDELIERS & LAMPS
Auktionskammaren.se
LJUSKRONA FÖR 18 LJUS, FÖRGYLLD STOMME, KORGBOTTEN, 6 SVÄNGDA LJUSARMAR MED DUBBLA LJUSHÅLLARE, LOUIS XVI-STIL, C. 1900, H90, D67
Quantity : 1

CHANDELIERS & LAMPS52 - CHANDELIERS & LAMPS
Auktionskammaren.se
LJUSKRONA FÖR 12 LJUS, 2 PLAN, ERIK HÖGLUND, SMIDE OCH BRUNT GLAS, PRISMOR I KLARGLAS MED INPRESSAD FIGURDEKOR, H90, D55
Quantity : 1

CHANDELIERS & LAMPS53 - CHANDELIERS & LAMPS
Auktionskammaren.se
LJUSKRONA, GUSTAVIANSK STIL, 6 LJUSARMAR I MÄSSING, PIGGBOTTEN, C. 1930, H78, D30
Quantity : 1

CHANDELIERS & LAMPS54 - CHANDELIERS & LAMPS
Auktionskammaren.se
LJUSKRONA, RUND UNDERDEL MED 4 ETAGE, SLIPADE PRISMOR, TOPP MED BLOMFORMAD HÅLLARE, OSCARIANSK, C. 1900, H78, D36
Quantity : 1

CHANDELIERS & LAMPS55 - CHANDELIERS & LAMPS
Auktionskammaren.se
LJUSKRONA, 4 ETAGE MED SLIPADE PRISMOR, TOPP MED BLOMFORMAD HÅLLARE, OSCARIANSK, C. 1900, H75, D30
Quantity : 1

CHANDELIERS & LAMPS56 - CHANDELIERS & LAMPS
Auktionskammaren.se
LJUSKRONA, 6 LJUSARMAR, DROPPFORMADE OLIKFÄRGADE PRISMOR, BAROCKSTIL, 1920-TAL, H70, D45
Quantity : 1

CHANDELIERS & LAMPS57 - CHANDELIERS & LAMPS
Auktionskammaren.se
LJUSKRONA, 6 LJUSARMAR, DROPPFORMADE PRISMOR, BAROCKSTIL, C. 1920, H80, D45
Quantity : 1

CHANDELIERS & LAMPS58 - CHANDELIERS & LAMPS
Auktionskammaren.se
LJUSLYKTA, FÖRGYLLD MÄSSING, GLASADE SIDOR, 3 LJUSHÅLLARE, UPPSVÄNGT KRÖN, C. 1900, H37, D42
Quantity : 1

CHANDELIERS & LAMPS59 - CHANDELIERS & LAMPS
Auktionskammaren.se
LJUSLYKTA, STOMME I MÄSSING, GLASADE SIDOR, 3 LJUSHÅLLARE, ROKOKOSTIL, C. 1920, H55, D35
Quantity : 1

CHANDELIERS & LAMPS60 - CHANDELIERS & LAMPS
Auktionskammaren.se
HÄNGFOTOGENLAMPA, NYROKOKOSTIL, 6 BRONSERADE LJUSARMAR MED PRISMOR, FOTOGENHUS I BLÅ MAJOLIKA, FROSTAD KUPA MED RELIEFDEKOR, H100, D57
Quantity : 1