Decorative Arts Auction

Auction CurrencySEK Auction LocationSweden

EUROPEAN CERAMIC 2321 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se
FIGURIN, PARIAN, SEVRES, DANSANDE KVINNA, JUGEND (SKADOR OCH LAGNINGAR) SÄMSKINNSFODRAT ETUI MEFÖLJER, C. 1900, H15

EUROPEAN CERAMIC 2322 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se
STATYETT, MARIA OCH JESUSBARNET, GRÖNGLASERAD KERAMIK, ERNST WEBER, RÖNNE, BORNHOLM, H26

EUROPEAN CERAMIC 2323 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se
FIGURIN, HÄST, MEISSEN, BRUNT LERGODS, H13, L19

EUROPEAN CERAMIC 2324 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se
1 PAR FIGURINER, BISKVIPORSLIN, HÖSTEN OCH VINTERN, POLYKROMA FÄRGER, 1800-TAL, H23

EUROPEAN CERAMIC 2325 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se
FIGURIN, ROKOKOKLÄDD HERRE, 1800-TALETS SENARE DEL, H31 (FINGER MED NAGG)

EUROPEAN CERAMIC 2326 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se
1 PAR PRYDNADSKOPPAR, DEKOR AV HÖNS MOT KOBOLTBLÅ GRUND, GULDDEKOR, RYSSLAND

EUROPEAN CERAMIC 2327 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se
6 MOCCAKOPPAR MED 5 FAT, MEISSEN, DEKOR AV POLYKROMA STRÖMBLOMMOR

EUROPEAN CERAMIC 2328 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se
4 TALLRIKAR, POLYKROM DEKOR AV BLOMMOR OCH VAPEN, SAMSON PARIS, 18/1900-TAL, D23-27

MISCELLANEOUS 2329 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
BAROMETER, MAHOGNY, RAK SMAL MODELL, SIGN. NORTHERN HALL, ENGLAND 1790-1820, C. 1800, H100, B11 (SENARE LOCKKNOPP I MÄSSING, RENOVERAD)

MISCELLANEOUS 2330 - MISCELLANEOUS 2
Auktionskammaren.se
RAM, GJUTGODS, BORDSMODELL, IFORM AV RIDDARBORG, C. 1900, H31, B20