291 - GLASSAuktionskammaren.se
2 FLASKOR, EN REKTANGULÄR, EN RUND, INNESLUTEN VÄVSTOL MED DOCKFIGUR, 1 MED SPINNREDSKAP, 1800-TAL, H20 (2)
292 - GLASSAuktionskammaren.se
1 PAR VASER, RUTSLIPAD KRISTALL, MYNNING MED N.S INFATTNING, TIDIGT 1900-TAL, H22
293 - GLASSAuktionskammaren.se
1 PAR VASER, OPALIN, UTSVÄNGD MYNNING, MÅLAD DEKOR AV FÅGEL I GRENVERK, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT, H32
294 - GLASSAuktionskammaren.se
295 - GLASSAuktionskammaren.se
VAS, MJÖLKFÄRGAT GLAS, KUPPAN MED RANDDEKOR BL A I GULT, SIGN. KAJ FRANK, NOTSJÖ, NUTTAJÄRVI, H25
297 - GLASSAuktionskammaren.se
298 - GLASSAuktionskammaren.se
299 - GLASSAuktionskammaren.se
KANNA, 2 SKÅLAR, VITT OPALINGLAS MED BLOMSTERDEKOR, HÄNKLAR I N.S, 1800-TAL, KANNA H21, SKÅL H8 +10, D11+18
300 - GLASSAuktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, VITT OPALINGLAS, RUNDA MED VÅGIG MYNNING, UTANPÅLIGGANDE SLIPADE PRISMOR, BÖHMEN 1800-TALETS MITT, H26