493 - PAINTINGS & SCULPTURES, RAGNAR PERSON 1905-93, OLJEMÅLNING, FIGURER I SOMMARLANDSKAP, 50X60, SIGN…Auktionskammaren.se
RAGNAR PERSON 1905-93, OLJEMÅLNING, FIGURER I SOMMARLANDSKAP, 50X60, SIGN. ÄVEN ATERGO
Bidding Has ConcludedEstimate : 12,000.00
494 - PAINTINGS & SCULPTURES, RAGNAR PERSON 1950-93, FÄRGLITOGRAFI, DRAGSPELARE, 72X47, SIGN. HCVI/XXV…Auktionskammaren.se
RAGNAR PERSON 1950-93, FÄRGLITOGRAFI, DRAGSPELARE, 72X47, SIGN. HCVI/XXV
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,500.00
495 - PAINTINGS & SCULPTURES, JACINTO SALVADO 1892-1963, GOUACHE MED COLLAGE, FÅGEL, 75X46, SIGN. -65…Auktionskammaren.se
JACINTO SALVADO 1892-1963, GOUACHE MED COLLAGE, FÅGEL, 75X46, SIGN. -65
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,000.00
497 - PAINTINGS & SCULPTURES, GIDEON BÖRJE 1841-1965, OLJEMÅLNING, VÅRLANDSKAP MED HUS, 53X65, SIGN.…Auktionskammaren.se
GIDEON BÖRJE 1841-1965, OLJEMÅLNING, VÅRLANDSKAP MED HUS, 53X65, SIGN.
498 - PAINTINGS & SCULPTURES, FIORI, ITALIENSK, 1 PAR AKVARELLER, ITALIENSKA SKÖNHETER, C. 1900, 23X15,…Auktionskammaren.se
FIORI, ITALIENSK, 1 PAR AKVARELLER, ITALIENSKA SKÖNHETER, C. 1900, 23X15, SIGN.
Bidding Has ConcludedEstimate : 5,000.00
499 - PAINTINGS & SCULPTURES, WYCLIFFE EGGINTON 1875-1951, AKVARELL, BOSKAP VID VATTENSTÄLLE, 35X52, SI…Auktionskammaren.se
WYCLIFFE EGGINTON 1875-1951, AKVARELL, BOSKAP VID VATTENSTÄLLE, 35X52, SIGN.