481 - PAINTINGS & SCULPTURES, FRANCESCO BARTOLOZZI 1727-1815, ETSNING, LÄSANDE FLICKA, 28X24, SIGN. GUE…Auktionskammaren.se
FRANCESCO BARTOLOZZI 1727-1815, ETSNING, LÄSANDE FLICKA, 28X24, SIGN. GUERCINO INV
Bidding Has ConcludedEstimate : 4,000.00
485 - PAINTINGS & SCULPTURES, BENGT OLSON 1930-, BLANDTEKNIK, ABSTRAKT KOMPOSTION, 73X54, SIGN. -89…Auktionskammaren.se
BENGT OLSON 1930-, BLANDTEKNIK, ABSTRAKT KOMPOSTION, 73X54, SIGN. -89
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,500.00
486 - PAINTINGS & SCULPTURES, EMIL ÅBERG 1864-1940, OLJEMÅLNING, I VÄNTAN PÅ ÅNGBÅTEN, 40X50, SIGN.…Auktionskammaren.se
EMIL ÅBERG 1864-1940, OLJEMÅLNING, I VÄNTAN PÅ ÅNGBÅTEN, 40X50, SIGN.
493 - PAINTINGS & SCULPTURES, RAGNAR PERSON 1905-93, OLJEMÅLNING, FIGURER I SOMMARLANDSKAP, 50X60, SIGN…Auktionskammaren.se
RAGNAR PERSON 1905-93, OLJEMÅLNING, FIGURER I SOMMARLANDSKAP, 50X60, SIGN. ÄVEN ATERGO
Bidding Has ConcludedEstimate : 12,000.00
494 - PAINTINGS & SCULPTURES, RAGNAR PERSON 1950-93, FÄRGLITOGRAFI, DRAGSPELARE, 72X47, SIGN. HCVI/XXV…Auktionskammaren.se
RAGNAR PERSON 1950-93, FÄRGLITOGRAFI, DRAGSPELARE, 72X47, SIGN. HCVI/XXV
495 - PAINTINGS & SCULPTURES, JACINTO SALVADO 1892-1963, GOUACHE MED COLLAGE, FÅGEL, 75X46, SIGN. -65…Auktionskammaren.se
JACINTO SALVADO 1892-1963, GOUACHE MED COLLAGE, FÅGEL, 75X46, SIGN. -65
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,000.00
497 - PAINTINGS & SCULPTURES, GIDEON BÖRJE 1841-1965, OLJEMÅLNING, VÅRLANDSKAP MED HUS, 53X65, SIGN.…Auktionskammaren.se
GIDEON BÖRJE 1841-1965, OLJEMÅLNING, VÅRLANDSKAP MED HUS, 53X65, SIGN.
498 - PAINTINGS & SCULPTURES, FIORI, ITALIENSK, 1 PAR AKVARELLER, ITALIENSKA SKÖNHETER, C. 1900, 23X15,…Auktionskammaren.se
FIORI, ITALIENSK, 1 PAR AKVARELLER, ITALIENSKA SKÖNHETER, C. 1900, 23X15, SIGN.
Bidding Has ConcludedEstimate : 5,000.00
499 - PAINTINGS & SCULPTURES, WYCLIFFE EGGINTON 1875-1951, AKVARELL, BOSKAP VID VATTENSTÄLLE, 35X52, SI…Auktionskammaren.se
WYCLIFFE EGGINTON 1875-1951, AKVARELL, BOSKAP VID VATTENSTÄLLE, 35X52, SIGN.