460 - PAINTINGS & SCULPTURES, OKÄND KONSTNÄR, OLJEMÅLNING, KROGINTERIÖR, 1800-TAL, 15X20, SIGN.…Auktionskammaren.se
OKÄND KONSTNÄR, OLJEMÅLNING, KROGINTERIÖR, 1800-TAL, 15X20, SIGN.
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,500.00
462 - PAINTINGS & SCULPTURES, ENDIS BERGSTRÖM 1866-1950, OLJEMÅLNING, STILLEBEN, 62X52, SIGN. 1941 (DUK…Auktionskammaren.se
ENDIS BERGSTRÖM 1866-1950, OLJEMÅLNING, STILLEBEN, 62X52, SIGN. 1941 (DUKLAGNING)
Bidding Has ConcludedEstimate : 5,000.00
464 - PAINTINGS & SCULPTURES, AXEL LIND 1907-, OLJEMÅLNING, HUS I VINTERSKRUD, 45X55, SIGN.…Auktionskammaren.se
AXEL LIND 1907-, OLJEMÅLNING, HUS I VINTERSKRUD, 45X55, SIGN.
465 - PAINTINGS & SCULPTURES, HARALD GRENNARD 1919-, OLJEMÅLNING, ÄLGAR I SKOGSLANDSKAP, 50X73, SIGN.…Auktionskammaren.se
HARALD GRENNARD 1919-, OLJEMÅLNING, ÄLGAR I SKOGSLANDSKAP, 50X73, SIGN.
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,200.00
466 - PAINTINGS & SCULPTURES, PER EKSTRÖM 1844-1935, OLJEMÅLNING, SOLUPPGÅNG ÖLAND, 65X105, SIGN.…Auktionskammaren.se
PER EKSTRÖM 1844-1935, OLJEMÅLNING, SOLUPPGÅNG ÖLAND, 65X105, SIGN.
Bidding Has ConcludedEstimate : 50,000.00
467 - PAINTINGS & SCULPTURES, EDVIN ÖHRSTRÖM 1906-1994, SKULPTUR, GIPS, STÅENDE NAKEN KVINNA, H78, SIGN…Auktionskammaren.se
EDVIN ÖHRSTRÖM 1906-1994, SKULPTUR, GIPS, STÅENDE NAKEN KVINNA, H78, SIGN. 8/50
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,500.00
468 - PAINTINGS & SCULPTURES, OLLE NORDBERG 1905-86, OLJEMÅLNING, HÄSTEN SKALL VATTNAS, 65X54, SIGN.…Auktionskammaren.se
OLLE NORDBERG 1905-86, OLJEMÅLNING, HÄSTEN SKALL VATTNAS, 65X54, SIGN.
469 - PAINTINGS & SCULPTURES, OKÄND KONSTNÄR, ANTIK OLJEMÅLNING, INTERIÖR MED MAN, KVINNA OCH BARN, 170…Auktionskammaren.se
OKÄND KONSTNÄR, ANTIK OLJEMÅLNING, INTERIÖR MED MAN, KVINNA OCH BARN, 1700-TALETS SENARE DEL, 93X70
470 - PAINTINGS & SCULPTURES, OKÄND KONSTNÄR, AKVARELL, ITALIENSK SJÖLANDSKAP MED MÄNNISKOR, 1800-TAL, …Auktionskammaren.se
OKÄND KONSTNÄR, AKVARELL, ITALIENSK SJÖLANDSKAP MED MÄNNISKOR, 1800-TAL, 26X80
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,000.00
471 - PAINTINGS & SCULPTURES, OKÄND KONSTNÄR, PASTELL, EMPIRPORTRÄTT AV DAM, SAMTIDA FÖRGYLLD RAM, 1800…Auktionskammaren.se
OKÄND KONSTNÄR, PASTELL, EMPIRPORTRÄTT AV DAM, SAMTIDA FÖRGYLLD RAM, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, 46X36
Bidding Has ConcludedEstimate : 3,000.00
472 - PAINTINGS & SCULPTURES, THORSTEN SCHONBERG 1882-1970, OLJEMÅLNING, "COMMEDIA DEL ARTE", EMPIRRAM,…Auktionskammaren.se
THORSTEN SCHONBERG 1882-1970, OLJEMÅLNING, "COMMEDIA DEL ARTE", EMPIRRAM, 60X70, SIGN.
Bidding Has ConcludedEstimate : 4,000.00
473 - PAINTINGS & SCULPTURES, OKÄND KONSTNÄR, SIGN. E DAHLBERG, OLJEMÅLNING, BRINNANDE FARTYG I STORM, …Auktionskammaren.se
OKÄND KONSTNÄR, SIGN. E DAHLBERG, OLJEMÅLNING, BRINNANDE FARTYG I STORM, 70X88, SIGN. (KRACKELYR OCH FÄRGSLÄPP
474 - PAINTINGS & SCULPTURES, ANDERS ZORN 1860-1920, ETSNING, "MOT STRÖMMEN", 11,5X16,5, SIGN.…Auktionskammaren.se
ANDERS ZORN 1860-1920, ETSNING, "MOT STRÖMMEN", 11,5X16,5, SIGN.
Bidding Has ConcludedEstimate : 3,500.00
475 - PAINTINGS & SCULPTURES, TURE JOHANSSON, SKULPTUR, BRONS PÅ GRÅ MARMORSOCKEL, 3 FOLKDANSARE, H25, …Auktionskammaren.se
TURE JOHANSSON, SKULPTUR, BRONS PÅ GRÅ MARMORSOCKEL, 3 FOLKDANSARE, H25, SIGN.
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,000.00
476 - PAINTINGS & SCULPTURES, S. DOMINIQUE, OLJEMÅLNING, PARISMOTIV MED FIGURER, 18X23, SIGN.…Auktionskammaren.se
S. DOMINIQUE, OLJEMÅLNING, PARISMOTIV MED FIGURER, 18X23, SIGN.
477 - PAINTINGS & SCULPTURES, OKÄND KONSTNÄR, SIGN. CESARE MERINI, OLJEMÅLNING, ITAKA CANAL GRANDE VENE…Auktionskammaren.se
OKÄND KONSTNÄR, SIGN. CESARE MERINI, OLJEMÅLNING, ITAKA CANAL GRANDE VENEDIG, 36X54, FÖRGYLLD SKULPTERAD RAM
Bidding Has ConcludedEstimate : 10,000.00
478 - PAINTINGS & SCULPTURES, GEORG PAULI 1855-1935, OLJEMÅLNING, SOMMARVIK MED BÅT OCH BÅTHUS, 35X45, …Auktionskammaren.se
GEORG PAULI 1855-1935, OLJEMÅLNING, SOMMARVIK MED BÅT OCH BÅTHUS, 35X45, MONOSIGN. -33 ÄVEN ATERGO
479 - PAINTINGS & SCULPTURES, OKÄND KONSTNÄR, SIGN. LEON, OLJEMÅLNING, FLICKOR PLOCKANDE BLOMMOR, 1800-…Auktionskammaren.se
OKÄND KONSTNÄR, SIGN. LEON, OLJEMÅLNING, FLICKOR PLOCKANDE BLOMMOR, 1800-TAL, 72X45
Bidding Has ConcludedEstimate : 7,000.00