440 - PAINTINGS & SCULPTURES, SEVERIN NILSON 1846-1918, OLJEMÅLNING, SOMMARLANDSKAP, 100X67, SIGN.…Auktionskammaren.se
SEVERIN NILSON 1846-1918, OLJEMÅLNING, SOMMARLANDSKAP, 100X67, SIGN.
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 10,000.00
442 - PAINTINGS & SCULPTURES, ANSHELM DAHL 1897-, OLJEMÅLNING, HÖSTLANDSKAP MED STUGA, 58X95, SIGN.…Auktionskammaren.se
ANSHELM DAHL 1897-, OLJEMÅLNING, HÖSTLANDSKAP MED STUGA, 58X95, SIGN.
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 2,000.00
443 - PAINTINGS & SCULPTURES, CHARLES ROKA 1912-, OLJEMÅLNING, POJKE OCH FLICKA PÅ SOMMARÄNG, 65X80, SI…Auktionskammaren.se
CHARLES ROKA 1912-, OLJEMÅLNING, POJKE OCH FLICKA PÅ SOMMARÄNG, 65X80, SIGN.
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 8,000.00
444 - PAINTINGS & SCULPTURES, CHARLES ROKA 1912-, OLJEMÅLNING, POJKE OCH FLICKA I GRÖNGRÄSET, 80X65, SI…Auktionskammaren.se
CHARLES ROKA 1912-, OLJEMÅLNING, POJKE OCH FLICKA I GRÖNGRÄSET, 80X65, SIGN.
446 - PAINTINGS & SCULPTURES, SEVERIN NILSON 1846-1918, OLJEMÅLNING, SOMMARLANDSKAP, MOTIV FRÅN TRÖNNIN…Auktionskammaren.se
SEVERIN NILSON 1846-1918, OLJEMÅLNING, SOMMARLANDSKAP, MOTIV FRÅN TRÖNNINGE HALLAND, 38X69, SIGN. 1915
447 - PAINTINGS & SCULPTURES, WILHELM BEHM 1859-1934, OLJEMÅLNING, SOMMARLANDSKAP, 60X38, SIGN.…Auktionskammaren.se
WILHELM BEHM 1859-1934, OLJEMÅLNING, SOMMARLANDSKAP, 60X38, SIGN.
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 4,000.00
448 - PAINTINGS & SCULPTURES, GIANNI, ITALIENSK, OLJEMÅLNING, SOLDATER PÅ MUR, MALTA, UTSÖKT MÅLNING, …Auktionskammaren.se
GIANNI, ITALIENSK, OLJEMÅLNING, SOLDATER PÅ MUR, MALTA, UTSÖKT MÅLNING, 21X53, SIGN. 1882
449 - PAINTINGS & SCULPTURES, OKÄND KONSTNÄR, OLJEMÅLNING, FISKEBÅTAR, SIGN. J. PAITON, FÖRGYLLD SKULPT…Auktionskammaren.se
OKÄND KONSTNÄR, OLJEMÅLNING, FISKEBÅTAR, SIGN. J. PAITON, FÖRGYLLD SKULPTERAD RAM, 1800-TAL, 36X56
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 7,000.00
450 - PAINTINGS & SCULPTURES, ERNEST WALBOURN 1872-1927, OLJEMÅLNING, BARN OCH FÅR VID BÄCK, 50X75, SIG…Auktionskammaren.se
ERNEST WALBOURN 1872-1927, OLJEMÅLNING, BARN OCH FÅR VID BÄCK, 50X75, SIGN.
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 15,000.00
452 - PAINTINGS & SCULPTURES, N HENRY DE GRAY, FRANSK, 1 PAR OLJEMÅLNINGAR, ROKOKOKLÄDDA MÄNNISKOR I PA…Auktionskammaren.se
453 - PAINTINGS & SCULPTURES, OKÄND KONSTNÄR, SIGN. A. RAUFER, OLJEMÅLNING, INTERIÖR AV KVINNOR MED KÖK…Auktionskammaren.se
OKÄND KONSTNÄR, SIGN. A. RAUFER, OLJEMÅLNING, INTERIÖR AV KVINNOR MED KÖKSBESTYR, SIGN. SKULPTERAD PRAKTRAM, 55X68
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 6,000.00
454 - PAINTINGS & SCULPTURES, JOHN LUNDQVIST, SKULPTUR, BRONSERAD GIPS, "ORFENS", H67, SIGN.…Auktionskammaren.se
JOHN LUNDQVIST, SKULPTUR, BRONSERAD GIPS, "ORFENS", H67, SIGN.
455 - PAINTINGS & SCULPTURES, JOHN LUNDQVIST, SKULPTUR, BRONSERAD GIPS, "ORFENS", H51, SIGN. (SMÄRRE FL…Auktionskammaren.se
JOHN LUNDQVIST, SKULPTUR, BRONSERAD GIPS, "ORFENS", H51, SIGN. (SMÄRRE FLAGNING)
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 800.00
457 - PAINTINGS & SCULPTURES, ERICH JOSEF DOGARTH 1927-, OLJEMÅLNING, BLOMSTERSTILLEBEN, 49X39, SIGN.…Auktionskammaren.se
ERICH JOSEF DOGARTH 1927-, OLJEMÅLNING, BLOMSTERSTILLEBEN, 49X39, SIGN.
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 13,000.00
459 - PAINTINGS & SCULPTURES, OKÄND KONSTNÄR, MÅLNING PÅ TYG, FLICKA MED VITA DUVOR I TROLSK SKOG, JUGE…Auktionskammaren.se
OKÄND KONSTNÄR, MÅLNING PÅ TYG, FLICKA MED VITA DUVOR I TROLSK SKOG, JUGEND, ARV FRÅN USA, 110X64