460 - PAINTINGS & SCULPTURES, OKÄND KONSTNÄR, OLJEMÅLNING, KROGINTERIÖR, 1800-TAL, 15X20, SIGN.…Auktionskammaren.se
OKÄND KONSTNÄR, OLJEMÅLNING, KROGINTERIÖR, 1800-TAL, 15X20, SIGN.
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,500.00
462 - PAINTINGS & SCULPTURES, ENDIS BERGSTRÖM 1866-1950, OLJEMÅLNING, STILLEBEN, 62X52, SIGN. 1941 (DUK…Auktionskammaren.se
ENDIS BERGSTRÖM 1866-1950, OLJEMÅLNING, STILLEBEN, 62X52, SIGN. 1941 (DUKLAGNING)
Bidding Has ConcludedEstimate : 5,000.00
464 - PAINTINGS & SCULPTURES, AXEL LIND 1907-, OLJEMÅLNING, HUS I VINTERSKRUD, 45X55, SIGN.…Auktionskammaren.se
AXEL LIND 1907-, OLJEMÅLNING, HUS I VINTERSKRUD, 45X55, SIGN.
465 - PAINTINGS & SCULPTURES, HARALD GRENNARD 1919-, OLJEMÅLNING, ÄLGAR I SKOGSLANDSKAP, 50X73, SIGN.…Auktionskammaren.se
HARALD GRENNARD 1919-, OLJEMÅLNING, ÄLGAR I SKOGSLANDSKAP, 50X73, SIGN.
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,200.00
466 - PAINTINGS & SCULPTURES, PER EKSTRÖM 1844-1935, OLJEMÅLNING, SOLUPPGÅNG ÖLAND, 65X105, SIGN.…Auktionskammaren.se
PER EKSTRÖM 1844-1935, OLJEMÅLNING, SOLUPPGÅNG ÖLAND, 65X105, SIGN.
Bidding Has ConcludedEstimate : 50,000.00
467 - PAINTINGS & SCULPTURES, EDVIN ÖHRSTRÖM 1906-1994, SKULPTUR, GIPS, STÅENDE NAKEN KVINNA, H78, SIGN…Auktionskammaren.se
EDVIN ÖHRSTRÖM 1906-1994, SKULPTUR, GIPS, STÅENDE NAKEN KVINNA, H78, SIGN. 8/50
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,500.00
468 - PAINTINGS & SCULPTURES, OLLE NORDBERG 1905-86, OLJEMÅLNING, HÄSTEN SKALL VATTNAS, 65X54, SIGN.…Auktionskammaren.se
OLLE NORDBERG 1905-86, OLJEMÅLNING, HÄSTEN SKALL VATTNAS, 65X54, SIGN.
469 - PAINTINGS & SCULPTURES, OKÄND KONSTNÄR, ANTIK OLJEMÅLNING, INTERIÖR MED MAN, KVINNA OCH BARN, 170…Auktionskammaren.se
OKÄND KONSTNÄR, ANTIK OLJEMÅLNING, INTERIÖR MED MAN, KVINNA OCH BARN, 1700-TALETS SENARE DEL, 93X70