Toys, Technica & Nautica, Sthlms Auktionsverk

AB Stockholms Auktionsverk
MUSSE PIGGS JULBOK, “PÅ PIRATJAKT“, 1936; G
Estimate : 2,000.00 - 2,500.00

AB Stockholms Auktionsverk
FANTOMEN, 1950-1965, 47 st, 1950 nr 3, 1956 nr 3, 6, 7, 18, 1957 nr 1, 1958 nr 9, 12, 15, 16 (dublett), 19, 20, 21, 23, 25, 26, 27, 29, 31, 37, 1959 n
Estimate : 1,500.00 - 2,000.00

AB Stockholms Auktionsverk
TARZAN, 1953, saknas nr 2, 3, 9, 25, 1954 komplett, i snitt VG
Estimate : 1,500.00 - 1,800.00

AB Stockholms Auktionsverk
Estimate : 1,000.00 - 1,500.00

AB Stockholms Auktionsverk
Estimate : 4,000.00 - 5,000.00

AB Stockholms Auktionsverk
91:AN ORIGINALTECKNING, 1977, signerad Egerbrandt -77, tusch och akvarell, motiv med 91:an kurtiserande Elvira vid sin vaktpost med en irriterad 87:an
Estimate : 600.00 - 800.00