206 - SWEDISH CERAMICAuktionskammaren.se
5 CREMEKOPPAR MED FAT, ROSA LYSTERGLASYR MED BLOMDEKOR, RAKSTÄMPLADE, RÖRSTRAND, TIDIGT 1800-TAL, (EN KOPP MED SPRICKA, SMÄRRE NAGG)
Bidding Has ConcludedQuantity : 1
208 - SWEDISH CERAMICAuktionskammaren.se
YTTERFODER, MARMORIMITERAD GLASYR, DEKOR AV TOFSAR I RELIEF, RÖRSTRAND, JUGEND TIDIGT 1900-TAL, H18, D21 (SMÄRRE GLASYRNAGG)
216 - SWEDISH CERAMICAuktionskammaren.se
SKÅL PÅ RUND FOT, "SURREAFORM", GRÖN GLASYR, SILVERDEKOR AV LILJEKONVALJER, ARGENTA, GUSTAVSVBERG, H10, D14
218 - JEWELLERY 1Auktionskammaren.se
RING, 18K, VITGULD, BRILJANT 1,40 CT, CR ÄLDRE SLIPNING, SAMT BRILJANTER I SKENAN (TOT 1,49 CT)