265 - MISCELLANEOUS 2, MINIATYRMÅLNING, FLICKPORTRÄTT, SIGN. MEUHIER, GENOMBRUTEN MÄSSINGSRAM, C. 1870,…Auktionskammaren.se
MINIATYRMÅLNING, FLICKPORTRÄTT, SIGN. MEUHIER, GENOMBRUTEN MÄSSINGSRAM, C. 1870, 7X5
Bidding Has ConcludedEstimate : 800.00
268 - MISCELLANEOUS 2, 1 PAR LJUSSTAKAR, MÄSSING, BAROCKSTIL, OKTAGONAL FOT, VRIDEN LJUSPIPA, C. 1900, …Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, MÄSSING, BAROCKSTIL, OKTAGONAL FOT, VRIDEN LJUSPIPA, C. 1900, H27
Bidding Has ConcludedEstimate : 700.00
269 - MISCELLANEOUS 2, TOBAKSBURK, SVÄRTAT TRÄ MED BRONSERAD SKUREN DEKOR AV PELARE, BENKNOPPAR, EMPIR …Auktionskammaren.se
TOBAKSBURK, SVÄRTAT TRÄ MED BRONSERAD SKUREN DEKOR AV PELARE, BENKNOPPAR, EMPIR TIDIGT 1800-TAL, H22, B19, D15
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,000.00
270 - MISCELLANEOUS 2, 1 PAR LJUSSTAKAR, LYRMODELL, MÄSSING, KARL-JOHAN 1820/30-TAL, H18…Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, LYRMODELL, MÄSSING, KARL-JOHAN 1820/30-TAL, H18
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,200.00
271 - MISCELLANEOUS 2, ETUI, JAKARANDA, INNEHÅLLANDE RITINTSRUMENT, PÄRLEMORDEKOR, 1800-TAL, NYCKEL MED…Auktionskammaren.se
ETUI, JAKARANDA, INNEHÅLLANDE RITINTSRUMENT, PÄRLEMORDEKOR, 1800-TAL, NYCKEL MEDFÖLJER, B20, D12
Bidding Has ConcludedEstimate : 500.00
272 - MISCELLANEOUS 2, SYSKRIN MED INREDNING, MAHOGNY, EMPIR C. 1820, UTSÖKT KVALITÉ OCH KONDITION, NYC…Auktionskammaren.se
SYSKRIN MED INREDNING, MAHOGNY, EMPIR C. 1820, UTSÖKT KVALITÉ OCH KONDITION, NYCKEL MEDFÖLJER, H12, B23, D15
275 - MISCELLANEOUS 2, 1 PAR PRYDNADSURNOR, BRONS, RELIEFDEKOR AV VÄXTMÖNSTER OCH MEDUSAHUVUDEN, UPPSVÄ…Auktionskammaren.se
1 PAR PRYDNADSURNOR, BRONS, RELIEFDEKOR AV VÄXTMÖNSTER OCH MEDUSAHUVUDEN, UPPSVÄNGDA HÄNKLAR, H38, 1800-TAL
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,000.00
278 - MISCELLANEOUS 2, KLOCKSTÄLL, RÖTT GLAS INNEHÅLLANDE DAMUR, SAVONETT, 14K, 1800-TAL, H8…Auktionskammaren.se
KLOCKSTÄLL, RÖTT GLAS INNEHÅLLANDE DAMUR, SAVONETT, 14K, 1800-TAL, H8