7054 - BALANSVÅG, 1900-talets första del, mässing...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,000.00 - 3,000.00
7056 - ARITMOMETER, räknemaskin, för fyra räknesä...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedEstimate : 4,000.00 - 6,000.00
7058 - LBSC ATLANTIC ÅNGLOKSMODELL, med tender, E...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedEstimate : 20,000.00 - 25,000.00
7068 - EDISON FONOGRAF, USA omkring 1900, två lju...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,000.00 - 2,500.00
7070 - CYLINDERSPELDOSA, för åtta melodier, Schwe...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedEstimate : 5,000.00 - 6,000.00
7075 - NAGEL PUPILLE, svart, 1931-45, Xenon 1:2/4...AB Stockholms Auktionsverk
NAGEL PUPILLE, svart, 1931-45, Xenon 1:2/45 mm objektiv, Leitz avståndsmätare, i skinnfodral; smärre slitage
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,200.00 - 1,500.00
7077 - OLYMPUS FOTOMIKROSKOP, modell X-TR, binoku...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,500.00 - 3,000.00
7078 - LEICA I, svart, nr 57970, 1930, Elmar 1:3,...AB Stockholms Auktionsverk
LEICA I, svart, nr 57970, 1930, Elmar 1:3,5/50 mm objektiv; smärre slitage
7079 - LEICA M3, chrome, nr 782825, 1955, matning...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedEstimate : 7,000.00 - 8,000.00
7080 - LEICA M3, chrome, nr 777101, 1955, matning...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedEstimate : 12,000.00 - 15,000.00
7081 - LEICAFLEX SL, chrome, nr 1219763, 1969, ka...AB Stockholms Auktionsverk
LEICAFLEX SL, chrome, nr 1219763, 1969, kamerahus; obetydligt slitage
7082 - LEICAFLEX SL, svart, nr 1341202, 1973-74,...AB Stockholms Auktionsverk
LEICAFLEX SL, svart, nr 1341202, 1973-74, kamerahus, i kartong; smärre slitage
7083 - LEICA M6, chrome, nr 1741319, kamerahus, i...AB Stockholms Auktionsverk
LEICA M6, chrome, nr 1741319, kamerahus, i originalfodral
7084 - ELMARIT-R, 1:2,8/35 mm Leica-objektiv, sva...AB Stockholms Auktionsverk
ELMARIT-R, 1:2,8/35 mm Leica-objektiv, svart, nr 2450768, avtagbart bländskydd
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,500.00 - 2,000.00
7085 - ELMARIT-R, 1:2,8/90 mm Leica-objektiv, sva...AB Stockholms Auktionsverk
ELMARIT-R, 1:2,8/90 mm Leica-objektiv, svart, nr 2443227, utdragbart bländskydd
7086 - ELMARIT-R, 1:2,8/135 mm Leica-objektiv, sv...AB Stockholms Auktionsverk
ELMARIT-R, 1:2,8/135 mm Leica-objektiv, svart, nr 2611606, Canada, utdragbart bländskydd
7092 - SPELAUTOMAT, Tura Derby, 1930-tal, mahogny...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedEstimate : 3,000.00 - 4,000.00
7093 - VÄGGSPEL, omkring 1940-tal, ekfodral med g...AB Stockholms Auktionsverk
VÄGGSPEL, omkring 1940-tal, ekfodral med glasad front, höjd 75, 53x13 cm; funktion ej prövad, nyckel saknas, skador
7094 - VÄGGSPEL, Toto tipsspel, omkring 1950-tal,...AB Stockholms Auktionsverk
VÄGGSPEL, Toto tipsspel, omkring 1950-tal, mahognyfodral, höjd 69, 59x21 cm; funktion ej prövad, lås saknas, skador, omarbetningar
7096 - RUDGE-WHITWORTH RACERCYKEL, Coventry, Engl...AB Stockholms Auktionsverk