340 - PEWTER, LJUSSTAKE, EMPIR, PALMETTDEKOR, OTYDLIGA STÄMPLAR, SVERIGE 1822, H11…Auktionskammaren.se
LJUSSTAKE, EMPIR, PALMETTDEKOR, OTYDLIGA STÄMPLAR, SVERIGE 1822, H11
Bidding Has ConcludedEstimate : 500.00
341 - PEWTER, 1 PAR LJUSSTAKAR PÅ LINSFÖTTER, PALMETTDEKOR, OBELISKFORMAD, SVEN EKSTRÖM, NORRKÖPING 182…Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR PÅ LINSFÖTTER, PALMETTDEKOR, OBELISKFORMAD, SVEN EKSTRÖM, NORRKÖPING 1823, OLIKA LÖSA MANSCHETTER, H27
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,500.00
342 - PEWTER, STOP, KONISKT, BANDDEKOR, STOCKHOLM 1834, H21…Auktionskammaren.se
STOP, KONISKT, BANDDEKOR, STOCKHOLM 1834, H21
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,000.00
343 - PEWTER, STOP PÅ 3 KULFÖTTER, TULPANDEKOR, SVÄNGD HÄNKEL, SNÄCKFORMAT TUMGREPP, NICOLAUS JUSTELIUS…Auktionskammaren.se
STOP PÅ 3 KULFÖTTER, TULPANDEKOR, SVÄNGD HÄNKEL, SNÄCKFORMAT TUMGREPP, NICOLAUS JUSTELIUS, EKSJÖ 1810, H20
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,000.00
344 - PEWTER, STOP, KONISKT, BANDDEKOR, SVÄNGT HANDTAG, ISRAEL BURMAN, STOCKHOLM, 1824, H21 (LAGNING)…Auktionskammaren.se
STOP, KONISKT, BANDDEKOR, SVÄNGT HANDTAG, ISRAEL BURMAN, STOCKHOLM, 1824, H21 (LAGNING)
345 - PEWTER, 1 PAR LJUSSTAKAR, SENGUSTAVIANSKA, RÄFFLAD PIPA, MATTIAS NORLING, JÖNKÖPING 1828-52, H11…Auktionskammaren.se
1 PAR LJUSSTAKAR, SENGUSTAVIANSKA, RÄFFLAD PIPA, MATTIAS NORLING, JÖNKÖPING 1828-52, H11
346 - PEWTER, HELKANNA, KONISK, TROLIGEN GUSTAV WILHELM LINDBERG, ÖREBRO, KRÖNT 1829, H28 (LAGNING VID …Auktionskammaren.se
HELKANNA, KONISK, TROLIGEN GUSTAV WILHELM LINDBERG, ÖREBRO, KRÖNT 1829, H28 (LAGNING VID HÄNKELFÄSTET)
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,500.00
347 - PEWTER, BÄGARE, DEKOR AV BLOMMOR OCH GUSTAV V MONOGRAM, NICOLAUS JUSTELIUS, EKSJÖ 1806, H15…Auktionskammaren.se
BÄGARE, DEKOR AV BLOMMOR OCH GUSTAV V MONOGRAM, NICOLAUS JUSTELIUS, EKSJÖ 1806, H15
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,200.00
348 - PEWTER, STOP, KONISKT, SVÄNGT HANDTAG, OTYDLIGA STÄMPLAR,KRÖNT 1833, H22…Auktionskammaren.se
STOP, KONISKT, SVÄNGT HANDTAG, OTYDLIGA STÄMPLAR,KRÖNT 1833, H22
Bidding Has ConcludedEstimate : 700.00
349 - PEWTER, GRÖTSKÅL MED LOCK, 2 HÄNKLAR ADOLPH HELLEDAY, JÖNKÖPING 1790, H14, D28 (BOTTENLAGNING)…Auktionskammaren.se
GRÖTSKÅL MED LOCK, 2 HÄNKLAR ADOLPH HELLEDAY, JÖNKÖPING 1790, H14, D28 (BOTTENLAGNING)