163 - ORIENTAL WORKS OF ART 1, FAT, OKTAGONALT, BLÅVIT UNDERGLASYRDEKOR AV PIONER, BAMBUTRÄD OCH BRO, K…Auktionskammaren.se
FAT, OKTAGONALT, BLÅVIT UNDERGLASYRDEKOR AV PIONER, BAMBUTRÄD OCH BRO, KINA 1700-TAL, B37, D30 (OBETYDLIG NAGG)
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,000.00
164 - ORIENTAL WORKS OF ART 1, 1 PAR VASER, CLOISONNÉ, BALUSTERFORMADE, EMALJDEKOR I FORM AV SPIRALER, …Auktionskammaren.se
1 PAR VASER, CLOISONNÉ, BALUSTERFORMADE, EMALJDEKOR I FORM AV SPIRALER, KINA, H10 ( EN MED EMALJSKADA)
Bidding Has ConcludedEstimate : 500.00
165 - ORIENTAL WORKS OF ART 1, 1 PAR SÅSTERRINER, OVAL FORM, BLÅ EMALJDEKOR AV BLOMMOR, SAMMANFLÄTADE H…Auktionskammaren.se
Bidding Has ConcludedEstimate : 5,000.00
166 - ORIENTAL WORKS OF ART 1, 2 FAT, SNARLIK STORLEK, BLÅ EMALJDEKOR AV BLOMMOR, KINA C. 1800, UR SA…Auktionskammaren.se
2 FAT, SNARLIK STORLEK, BLÅ EMALJDEKOR AV BLOMMOR, KINA C. 1800, UR SAMMA SERVIS SOM TERRINERNA
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,000.00
167 - ORIENTAL WORKS OF ART 1, KAROTT MED LOCK, OVAL VÅGIG FORM, BLÅVIT UNDERGLASYRDEKOR AV BLOMMOR, LO…Auktionskammaren.se
KAROTT MED LOCK, OVAL VÅGIG FORM, BLÅVIT UNDERGLASYRDEKOR AV BLOMMOR, LOCKKNOPP AV FRUKT, C. 1800, UTMÄRKT SKICK, H10, B28
168 - ORIENTAL WORKS OF ART 1, GOLVURNA MED LOCK, POLYKROM DEKOR AV FIGURER, KINA, TRÄSTÄLLNING MEDFÖLJ…Auktionskammaren.se
GOLVURNA MED LOCK, POLYKROM DEKOR AV FIGURER, KINA, TRÄSTÄLLNING MEDFÖLJER, 1900-TALETS SENARE DEL, H105
Bidding Has ConcludedEstimate : 3,000.00
169 - ORIENTAL WORKS OF ART 1, 2 TALLRIKAR, 4 ASSIETTER, BLÅVIT UNDERGLASYRDEKOR AV BLOMMOR, KINA, C. …Auktionskammaren.se
2 TALLRIKAR, 4 ASSIETTER, BLÅVIT UNDERGLASYRDEKOR AV BLOMMOR, KINA, C. 1800, D25+20
170 - ORIENTAL WORKS OF ART 1, STEKFAT, OVALT, BLÅVIT UNDERGLASYRDEKOR AV BLOMMOR, KINA, C. 1800, UTMÄR…Auktionskammaren.se
STEKFAT, OVALT, BLÅVIT UNDERGLASYRDEKOR AV BLOMMOR, KINA, C. 1800, UTMÄRKT KONDITION, B40, D33
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,700.00