141 - MISCELLANEOUS 1, FIOL, SIGN. GEO DUNCAN, GLASGOW 1887, INKÖPT I WENNERSTRÖMS MUSIKAFFÄR, GÖTEBORG…Auktionskammaren.se
FIOL, SIGN. GEO DUNCAN, GLASGOW 1887, INKÖPT I WENNERSTRÖMS MUSIKAFFÄR, GÖTEBORG 1990 FÖR 72 000:-
Bidding Has ConcludedEstimate : 20,000.00
143 - MISCELLANEOUS 1, PIPHYLLA FÖR HÖRN, JAKARANDA, 3 LÅDOR MED MÄSSINGSINLÄGG, C. 1850, H51, B45, D32…Auktionskammaren.se
PIPHYLLA FÖR HÖRN, JAKARANDA, 3 LÅDOR MED MÄSSINGSINLÄGG, C. 1850, H51, B45, D32
Bidding Has ConcludedEstimate : 800.00
145 - MISCELLANEOUS 1, BRICKA, SVÄRTAD PLÅT, OVAL, GULD OCH BLOMSTERMOTIV, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT, 70X…Auktionskammaren.se
BRICKA, SVÄRTAD PLÅT, OVAL, GULD OCH BLOMSTERMOTIV, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT, 70X55
Bidding Has ConcludedEstimate : 700.00
146 - MISCELLANEOUS 1, 1 PAR KOLONNLJUSSTAKAR MED GALLERFOT, CARL KEJSER & CO, WESTERÅS, C. 1900, H28…Auktionskammaren.se
1 PAR KOLONNLJUSSTAKAR MED GALLERFOT, CARL KEJSER & CO, WESTERÅS, C. 1900, H28
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,000.00
147 - MISCELLANEOUS 1, 4 LJUSSTAKAR, FÖRSILVRAD MÄSSING, LOUIS XVI-STIL, FRANKRIKE 1800-TAL, LÖSA LJUSM…Auktionskammaren.se
4 LJUSSTAKAR, FÖRSILVRAD MÄSSING, LOUIS XVI-STIL, FRANKRIKE 1800-TAL, LÖSA LJUSMANSCHETTER, H28
148 - MISCELLANEOUS 1, BREVPRESS, MARMOR, LIGGANDE LEJON, 1800-TALETS SENARE DEL, B16, D17…Auktionskammaren.se
BREVPRESS, MARMOR, LIGGANDE LEJON, 1800-TALETS SENARE DEL, B16, D17
Bidding Has ConcludedEstimate : 500.00
149 - MISCELLANEOUS 1, VINKYLARE, KOPPAR, DEKOR AV JUGENDBLOMMOR, HÄNKLAR I MÄSSING, BOTTENMÄRKE, C. 19…Auktionskammaren.se
VINKYLARE, KOPPAR, DEKOR AV JUGENDBLOMMOR, HÄNKLAR I MÄSSING, BOTTENMÄRKE, C. 1910, H20, D25