7308 - BILD-LILLI PLASTDOCKA, 1955-58, tysk tillv...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 15,000.00 - 20,000.00
7312 - MATELL BARBIEDOCKA, tidigt 1960-tal, blond...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 1,200.00 - 1,500.00
7314 - D. H WAGNER & SOHN DOCKHUS, omkring sekels...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 3,500.00 - 4,000.00
7317 - DOCKSKÅPSDOCKOR, 9 st, sekelskifte, herre,...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 4,500.00 - 5,000.00
7319 - DOCKSKÅPSFLICKDOCKA BISKVI, omkring 1900,...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 1,500.00 - 2,000.00
7325 - DOCKSKÅPSMÖBLER, 1880-1920-tal, 15 delar,...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 4,000.00 - 5,000.00
7326 - DOCKSKÅPSTILLBEHÖR, omkring 1880-1920, ca...AB Stockholms Auktionsverk
7328 - NOLBYN DOCKSKÅPSMÖBLER, 6 delar, soffa, vi...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 1,000.00 - 1,500.00
7334 - HAUSSER LUFTVÄRNSSLÄP, 1930-tal, helt i gr...AB Stockholms Auktionsverk
7336 - HAUSSER KANONER, 2 st, 1930-40-tal, lacker...AB Stockholms Auktionsverk
7344 - C.B.G., PARIS TENNFIGURER, 24 st, 1900-191...AB Stockholms Auktionsverk
7345 - GAMLA TENNGJUTERIET TENNFIGURER, 24 st, 19...AB Stockholms Auktionsverk
GAMLA TENNGJUTERIET TENNFIGURER, 24 st, 1920-tal, karoliner och ryssar, originalkartonger, svenskt infanteri, Narva, ryskt infanteri, Narva, 40 mm hal
7348 - GOTTSTEIN, WIMOR, OCHEL MFL. TENNFIGURER,...AB Stockholms Auktionsverk
GOTTSTEIN, WIMOR, OCHEL MFL. TENNFIGURER, ca 200 st, 1950-60-tal, 30 mm, silhuett, från olika tidsepoker, i 11 anpassade kartonger; omålade
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 800.00 - 1,000.00
7350 - TENNGJUTERIET MARS TENNFIGURER, ca 90 st,...AB Stockholms Auktionsverk
TENNGJUTERIET MARS TENNFIGURER, ca 90 st, 1910-20-tal, 40 mm silhuett, fabrikshellackerade, ur serierna “Vikingar“ och “Slaget vid Brunkeberg 1471“, i
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 1,000.00 - 1,200.00
7353 - ELASTOLIN FIGURER, 6 st, 1930-40-tal, per...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 2,000.00 - 2,500.00
7355 - ELASTOLIN TYSKA SOLDATER, 15 st, 1930-40-t...AB Stockholms Auktionsverk
7356 - MÄRKLIN, H0, TWE 700B.2, 1936-39, metallsj...AB Stockholms Auktionsverk
MÄRKLIN, H0, TWE 700B.2, 1936-39, metallsjuk motorboggi, omställningsspak fram/bak skadad, funktion ej testad, smärre lackskador
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 20,000.00 - 21,000.00
7357 - MÄRKLIN, H0, 3030.1, 1958-61, svenskt Litt...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 6,000.00 - 6,500.00
7358 - MÄRKLIN, H0,311g.7, 1952-55, 4515.1, 1950...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 5,000.00 - 6,000.00
7359 - MÄRKLIN MOTORVAGNSTÅG, H0, schweiziskt TEE...AB Stockholms Auktionsverk
7360 - HORNBY, BING och FANDER, 0 och 1, Hornby 0...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 2,500.00 - 3,000.00
7361 - MÄRKLIN och KRAUSS, 0, RS 1050, axelföljd...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 1,800.00 - 2,000.00
7362 - GEBRÜDER BING STATIONSBYGGNAD, 1920-tal, l...AB Stockholms Auktionsverk
7364 - MÄRKLIN LOK och VAGNAR, H0, 3030.3, SJ:s e...AB Stockholms Auktionsverk
MÄRKLIN LOK och VAGNAR, H0, 3030.3, SJ:s ellok litt. Da, 3 st. 4072, svenska snälltågsvagnar
7365 - MÄRKLIN LOK och VAGNAR, H0, 3053.3, DB:s e...AB Stockholms Auktionsverk
7373 - MÄRKLIN VAGNAR, H0, 3 st. tankvagnar, 4648...AB Stockholms Auktionsverk
MÄRKLIN VAGNAR, H0, 3 st. tankvagnar, 4648.2 “GASOLIN“, 2 st. 4628.1 “VTG“, samtliga i originalkartong
7374 - MÄRKLIN, H0, 1952-54, tankvagn “Gasolin, M...AB Stockholms Auktionsverk
MÄRKLIN, H0, 1952-54, tankvagn “Gasolin, Motanol“; diverse lackskador, vingmutter till tanklocket skadat
7375 - MÄRKLIN, H0, 3005.4/DA800, 1957-58, skadad...AB Stockholms Auktionsverk
7378 - POCHER VAGNAR, H0, 3 st. godsvagnar, “A-B...AB Stockholms Auktionsverk
POCHER VAGNAR, H0, 3 st. godsvagnar, “A-B ÅKERLUND & RAUSING“, “FRUKTNORLIN“, “Pschorr-Bräu“
7380 - POCHER VAGNAR, H0, 6 st. godsvagnar; “A-B...AB Stockholms Auktionsverk
7381 - FLEISCHMANN 0, urverksdrivet ånglok, tvåax...AB Stockholms Auktionsverk
7388 - VATTENLINJEMODELLER, 35 st, före 1950, ens...AB Stockholms Auktionsverk
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 3,000.00 - 3,500.00
7390 - ARNOLD OCEANÅNGARE, 1940-tal, lackerad plå...AB Stockholms Auktionsverk
7392 - HORNBY SPORTBÅT, 1930-tal, märkt: “Hawk“,...AB Stockholms Auktionsverk
7393 - LEHMANN “TAKU “ No 671, 1913-35, torpedbåt...AB Stockholms Auktionsverk
7395 - U-BÅT, 1910-20-tal, sannolikt Bing, grålac...AB Stockholms Auktionsverk
7397 - BANDAI DC 8 “CLIPPER METEOR“, 1950-60-tal,...AB Stockholms Auktionsverk
7398 - GÜNTERMAN FLYGPLAN “A720“, 1920-30-tal, i...AB Stockholms Auktionsverk