53 - Dinky toys Talbot-Laco, bla, Morris Capstan van, bla och Steamlined racing car, gra, slitage....Ingelmark Antik & Design AB
Dinky toys Talbot-Laco, bla, Morris Capstan van, bla och Steamlined racing car, gra, slitage. SEK 600-800
Bidding Has ConcludedEstimate : 600.00 - 800.00
54 - Tekno, Ford Taunus Transit, gul postbil, nr. 415 och Monza GT Coupe, forkromad, box, nr. 930 S, n...Ingelmark Antik & Design AB
Tekno, Ford Taunus Transit, gul postbil, nr. 415 och Monza GT Coupe, forkromad, box, nr. 930 S, normalt slitage. SEK 600-800
55 - Tekno, Buick ambulans "Falck", rod, nr. 732, Carlsberg bryggeribil, saknar bla olbackar, gron/vi...Ingelmark Antik & Design AB
56 - Tekno, Harley Davidson MC med sidovagn, bla, nr. 762, Mercedes Benz 300 SL 1957 cabriolet, vit, n...Ingelmark Antik & Design AB
Tekno, Harley Davidson MC med sidovagn, bla, nr. 762, Mercedes Benz 300 SL 1957 cabriolet, vit, nr. 924 och SAAB 96, gron, nr. 827, normalt slitage. S
57 - Tekno, Scania Vabis buss CR-76, "KS Kobenhavns Sporveje", gra/gul, nr. 851, Scania Vabis 110 tank...Ingelmark Antik & Design AB
58 - Platbil, Volvo PV, markt BRIO pa gummihjul, tva bakhjul saknas, fjaderverk defekt, svart, L 26, s...Ingelmark Antik & Design AB
Platbil, Volvo PV, markt BRIO pa gummihjul, tva bakhjul saknas, fjaderverk defekt, svart, L 26, slitage. SEK 1.200-1.500
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,200.00 - 1,500.00
60 - Marklin, Mercedes Benz 300 SL "Masvinge", originalbox 1092, museimodell 1993, rod, L 33....Ingelmark Antik & Design AB
Marklin, Mercedes Benz 300 SL "Masvinge", originalbox 1092, museimodell 1993, rod, L 33. SEK 2.500-3.000
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,500.00 - 3,000.00
61 - Marklin, Mercedes Benz 300 SL "Masvinge", originalbox 1952, museimodell 1992, krom, L 33....Ingelmark Antik & Design AB
Marklin, Mercedes Benz 300 SL "Masvinge", originalbox 1952, museimodell 1992, krom, L 33. SEK 2.500-3.000
62 - Brandbil, fransk, Sapeurs-Pompiers Herrlisheim, drivs med metatabletter, mindre defekter, rod, L...Ingelmark Antik & Design AB
Brandbil, fransk, Sapeurs-Pompiers Herrlisheim, drivs med metatabletter, mindre defekter, rod, L 45. SEK 2.500-3.000
63 - Linemar, Musse Pigg pa rullskridskor, 1950-tal, fjaderverk defekt, byxor saknas, H 15, normalt sl...Ingelmark Antik & Design AB
Linemar, Musse Pigg pa rullskridskor, 1950-tal, fjaderverk defekt, byxor saknas, H 15, normalt slitage. SEK 1.800-2.000
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,800.00 - 2,000.00
64 - Blomer & Schuler, gaende elefant "Rumba", fungerande fjaderverk, H 9, normalt slitage....Ingelmark Antik & Design AB
Blomer & Schuler, gaende elefant "Rumba", fungerande fjaderverk, H 9, normalt slitage. SEK 1.000-1.200
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,000.00 - 1,200.00
65 - Katt jagar ratta, blixtrande ogon, tysk, 1910-tal, handmalad plat, fungerande fjaderverk, normalt...Ingelmark Antik & Design AB
Katt jagar ratta, blixtrande ogon, tysk, 1910-tal, handmalad plat, fungerande fjaderverk, normalt slitage, L 23. SEK 1.000-1.200
66 - Jockey rider hast, US Zone Germany, litograferad plat, fungerande fjaderverk, orange/bla/gul, L 1...Ingelmark Antik & Design AB
Jockey rider hast, US Zone Germany, litograferad plat, fungerande fjaderverk, orange/bla/gul, L 13 och mus, Made in occupied Japan, gra, L 8, slitage
Bidding Has ConcludedEstimate : 800.00 - 1,000.00
67 - Orowerke, sparvagn litograferad plat, 1920-tal, fungerande fjaderverk, bla/rod, L 22, normalt sli...Ingelmark Antik & Design AB
Orowerke, sparvagn litograferad plat, 1920-tal, fungerande fjaderverk, bla/rod, L 22, normalt slitage. SEK 1.800-2.000
68 - Carette, angdrivet lok, sparvidd 0, 1905-10, personvagn och bagagevagn 1885-1905, vandskiva, norm...Ingelmark Antik & Design AB
Carette, angdrivet lok, sparvidd 0, 1905-10, personvagn och bagagevagn 1885-1905, vandskiva, normalt slitage. SEK 3.500-4.000
Bidding Has ConcludedEstimate : 3,500.00 - 4,000.00
70 - Marklin, Lok RSM 800 och 89005, 8 vagnar, vaxlar, signaler, rals, 1950-60-tal, normalt slitage....Ingelmark Antik & Design AB
Marklin, Lok RSM 800 och 89005, 8 vagnar, vaxlar, signaler, rals, 1950-60-tal, normalt slitage. SEK 1.000-1.200
71 - Carette, stationshus 647/126, B 24, H 17, 1910-tal, normalt slitage....Ingelmark Antik & Design AB
Carette, stationshus 647/126, B 24, H 17, 1910-tal, normalt slitage. SEK 2.000-2.500
Bidding Has ConcludedEstimate : 2,000.00 - 2,500.00
72 - Karl Bub Nurnberg, stationshus, L 40, H 16, hus i plat, okant marke, H 13, B 12, normalt slitage....Ingelmark Antik & Design AB
Karl Bub Nurnberg, stationshus, L 40, H 16, hus i plat, okant marke, H 13, B 12, normalt slitage. SEK 400-500
Bidding Has ConcludedEstimate : 400.00 - 500.00
73 - Rocket-boat, spriteldad i originalforpackning, konverterad fran metatabletter? 1920-30-tal, L 23,...Ingelmark Antik & Design AB
Rocket-boat, spriteldad i originalforpackning, konverterad fran metatabletter? 1920-30-tal, L 23, normalt slitage. SEK 1.200-1.500
76 - Musse Pigg, Walt Disney Production 1962, mjukplast, pipljud, H 35, slitage....Ingelmark Antik & Design AB
Musse Pigg, Walt Disney Production 1962, mjukplast, pipljud, H 35, slitage. SEK 400-500
77 - Steiff, Chimpans "Jocko", 1950-tal, pipljud fran magen, L 35 (sittande), skada pa ogonbryn och h...Ingelmark Antik & Design AB
Steiff, Chimpans "Jocko", 1950-tal, pipljud fran magen, L 35 (sittande), skada pa ogonbryn och hand. SEK 600-800
82 - Lottadocka, celluloid, Rhemische Gumi & Celluloidfabrik Co, 1940-tal, tygkropp, H 58....Ingelmark Antik & Design AB
Lottadocka, celluloid, Rhemische Gumi & Celluloidfabrik Co, 1940-tal, tygkropp, H 58. SEK 600-800
83 - Flickdocka, massa, sign. Ag? 11, 1920-tal, blundogon, rorliga ben och armar, spricka vid vanster...Ingelmark Antik & Design AB
Flickdocka, massa, sign. Ag? 11, 1920-tal, blundogon, rorliga ben och armar, spricka vid vanster ora, H 48. SEK 600-800
84 - Flickdocka, Schutzmarke No 19, 1910-tal, skinnkropp med porslinsarmar, ben celluloid, H 63....Ingelmark Antik & Design AB
Flickdocka, Schutzmarke No 19, 1910-tal, skinnkropp med porslinsarmar, ben celluloid, H 63. SEK 600-800
97 - Tidningar, Kronblom, julalbum 1947, 1949, 1951 och Agust 1950 (parmband bak saknas, slitage)....Ingelmark Antik & Design AB
Tidningar, Kronblom, julalbum 1947, 1949, 1951 och Agust 1950 (parmband bak saknas, slitage). SEK 500-600
Bidding Has ConcludedEstimate : 500.00 - 600.00
99 - Tidningar, Tarzan, 1950 och 1955, Hemmets Journals Forlag, (en tidning tejpad, normalt slitage)....Ingelmark Antik & Design AB
Tidningar, Tarzan, 1950 och 1955, Hemmets Journals Forlag, (en tidning tejpad, normalt slitage). SEK 200-300
Bidding Has ConcludedEstimate : 200.00 - 300.00