83 - Miniatyrer, 6 John Andersson, Höganäs, H 1,5-6,5 cm. D...Ingelmark Antik & Design AB
Miniatyrer, 6 John Andersson, Höganäs, H 1,5-6,5 cm. D SEK 1.000-1.200
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,000.00 - 1,200.00
85 - Miniatyrer, 5 stycken bla 3 Gunnar Borg, Höganäs, H 1,5-7,5 cm. D...Ingelmark Antik & Design AB
Miniatyrer, 5 stycken bla 3 Gunnar Borg, Höganäs, H 1,5-7,5 cm. D SEK 800-1.000
Bidding Has ConcludedEstimate : 800.00 - 1,000.00
86 - Miniatyrer, 2 Brita Mellander-Jungerman, Ann Jansson, Getthen Holm, och Rås Häggtoft, H 2-5,5 cm....Ingelmark Antik & Design AB
Miniatyrer, 2 Brita Mellander-Jungerman, Ann Jansson, Getthen Holm, och Rås Häggtoft, H 2-5,5 cm. D SEK 600-800
Bidding Has ConcludedEstimate : 600.00 - 800.00
87 - Miniatyrer, 2 Rås Häggtoft, Peter Nilsson, Ann Jansson och Brita Mellander-Jungerman, H 1,5-6 cm....Ingelmark Antik & Design AB
Miniatyrer, 2 Rås Häggtoft, Peter Nilsson, Ann Jansson och Brita Mellander-Jungerman, H 1,5-6 cm. D SEK 600-800
89 - Miniatyrer, Peter Nilsson, Getthen Holm, Klase J:r, Mia Bäck och Gunnar Stenström, H 2,5-6,5 cm....Ingelmark Antik & Design AB
Miniatyrer, Peter Nilsson, Getthen Holm, Klase J:r, Mia Bäck och Gunnar Stenström, H 2,5-6,5 cm. D SEK 600-800
93 - Miniatyrer, 2 Peter Nilsson, Brita Mellander-Jungerman och Gunnar Stenström, H 2,5-5,5 cm. D...Ingelmark Antik & Design AB
Miniatyrer, 2 Peter Nilsson, Brita Mellander-Jungerman och Gunnar Stenström, H 2,5-5,5 cm. D SEK 500-600
Bidding Has ConcludedEstimate : 500.00 - 600.00
95 - Sparbössa, gubbe (nagg), Höganäs, H 14,5 cm....Ingelmark Antik & Design AB
Sparbössa, gubbe (nagg), Höganäs, H 14,5 cm. SEK 1.000-1.200
98 - Cigarrfat, Påltorperskan, majolika, Höganäs, L 16 cm....Ingelmark Antik & Design AB
Cigarrfat, Påltorperskan, majolika, Höganäs, L 16 cm. SEK 1.200-1.500
Bidding Has ConcludedEstimate : 1,200.00 - 1,500.00
99 - Trädgårdsurna, terrakotta, Höganäs, bränningsspricka och nagg, H 56 cm, diam. 52 cm....Ingelmark Antik & Design AB
Trädgårdsurna, terrakotta, Höganäs, bränningsspricka och nagg, H 56 cm, diam. 52 cm. SEK 3.500-4.000
Bidding Has ConcludedEstimate : 3,500.00 - 4,000.00
100 - Golvvas, handmålad terrakotta, Höganäs, H 80 cm, sign. Höganäs 357 WN (Wilhelm Nilsson 1883)....Ingelmark Antik & Design AB
Golvvas, handmålad terrakotta, Höganäs, H 80 cm, sign. Höganäs 357 WN (Wilhelm Nilsson 1883). SEK 3.500-4.000