1 - Sköldpadda, Maria och hund, L 11 cm, H 14 cm och L 12 cm, Lisa Larson, Gustavsberg D...Ingelmark Antik & Design AB
Sköldpadda, Maria och hund, L 11 cm, H 14 cm och L 12 cm, Lisa Larson, Gustavsberg D SEK 600-800
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 600.00 - 800.00
22 - Charlotta, H 16 cm, polykrom glasyr, Lisa Larson, Gustavsberg, D...Ingelmark Antik & Design AB
Charlotta, H 16 cm, polykrom glasyr, Lisa Larson, Gustavsberg, D SEK 5.000-6.000
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 5,000.00 - 6,000.00
24 - Kanna, fajans, H 27 cm, Stig Lindberg, Gustavsberg....Ingelmark Antik & Design AB
Kanna, fajans, H 27 cm, Stig Lindberg, Gustavsberg. SEK 1.200-1.500
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 1,200.00 - 1,500.00
25 - Fat, fajans, diam. 20,5 cm, Stig Lindberg, Gustavsberg....Ingelmark Antik & Design AB
Fat, fajans, diam. 20,5 cm, Stig Lindberg, Gustavsberg. SEK 1.000-1.200
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 1,000.00 - 1,200.00
26 - Häst, brun/vit, L 15 cm, Stig Lindberg, Gustavsberg. D...Ingelmark Antik & Design AB
Häst, brun/vit, L 15 cm, Stig Lindberg, Gustavsberg. D SEK 1.200-1.500
27 - Skål, beige, H 4,5 c, Stig Lindberg, Gustavsberg....Ingelmark Antik & Design AB
Skål, beige, H 4,5 c, Stig Lindberg, Gustavsberg. SEK 1.000-1.200
28 - Skål, vit, Veckla, L 20 cm, Stig Lindberg, Gustavsberg....Ingelmark Antik & Design AB
Skål, vit, Veckla, L 20 cm, Stig Lindberg, Gustavsberg. SEK 1.200-1.500
29 - Vas , H 24 cm, brun, reliefdekor med rutor, Stig Lindberg, Gustavsberg, signerad med studiohand....Ingelmark Antik & Design AB
Vas , H 24 cm, brun, reliefdekor med rutor, Stig Lindberg, Gustavsberg, signerad med studiohand. D SEK 4.000-5.000
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 4,000.00 - 5,000.00
30 - Miniatyrvas, H 5 cm, brun, randig dekor, Stig Lindberg, Gustavsberg, signerad med studiohand. D...Ingelmark Antik & Design AB
Miniatyrvas, H 5 cm, brun, randig dekor, Stig Lindberg, Gustavsberg, signerad med studiohand. D SEK 1.500-1.800
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 1,500.00 - 1,800.00
31 - 2 fat, 15*15 cm, Domino, Stig Lindberg, Gustavsberg....Ingelmark Antik & Design AB
2 fat, 15*15 cm, Domino, Stig Lindberg, Gustavsberg. SEK 1.000-1.200
32 - Skål, H 16 cm, L 26 cm, argenta, dekor med fiskar, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, sign. H (1938)....Ingelmark Antik & Design AB
Skål, H 16 cm, L 26 cm, argenta, dekor med fiskar, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, sign. H (1938). SEK 5.000-6.000
33 - Vas, H 19 cm, argenta, dekor med sjöjungfru, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, sign. EL( målare Emil Löf...Ingelmark Antik & Design AB
Vas, H 19 cm, argenta, dekor med sjöjungfru, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, sign. EL( målare Emil Löfdal). SEK 3.000-3.500
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 3,000.00 - 3,500.00
34 - Vas, H 19 cm, argenta, dekor med blommor, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, sign. N (1944)....Ingelmark Antik & Design AB
Vas, H 19 cm, argenta, dekor med blommor, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, sign. N (1944). SEK 2.500-3.000
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 2,500.00 - 3,000.00
35 - Fat, diam. 30 cm, argenta, dekor med fågelbo och blommor, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, sign. B och...Ingelmark Antik & Design AB
Fat, diam. 30 cm, argenta, dekor med fågelbo och blommor, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, sign. B och Made in Sweden. SEK 1.200-1.500
36 - Miniatyrer, 4 stycken, argenta, H 3-8 cm, Wilhelm Kåge, Gustavsberg....Ingelmark Antik & Design AB
Miniatyrer, 4 stycken, argenta, H 3-8 cm, Wilhelm Kåge, Gustavsberg. SEK 2.500-3.000
37 - Miniatyrer, 3 stycken, argenta, H 2-10 cm, Wilhelm Kåge, Gustavsberg....Ingelmark Antik & Design AB
Miniatyrer, 3 stycken, argenta, H 2-10 cm, Wilhelm Kåge, Gustavsberg. SEK 1.800-2.000
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 1,800.00 - 2,000.00
38 - Fat, diam. 46 cm, argenta, dekor med S:t Göran och draken, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, sign. E (19...Ingelmark Antik & Design AB
Fat, diam. 46 cm, argenta, dekor med S:t Göran och draken, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, sign. E (1935). SEK 12.000-15.000
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 12,000.00 - 15,000.00
39 - Skål, H 13 cm, diam. 25 cm, utvändigt brun, invändigt aniaraglasyr, Bertil Lundgren, Rörstrand....Ingelmark Antik & Design AB
Skål, H 13 cm, diam. 25 cm, utvändigt brun, invändigt aniaraglasyr, Bertil Lundgren, Rörstrand. SEK 2.000-2.500
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 2,000.00 - 2,500.00
40 - Golvvas, H 60 cm, brun/svart, Carl Harry Stålhane, Rörstrand, sign. SGB...Ingelmark Antik & Design AB
Golvvas, H 60 cm, brun/svart, Carl Harry Stålhane, Rörstrand, sign. SGB SEK 3.000-3.500
41 - Vas, H 25 cm, beige/brun, Carl Harry Stålhane, Rörstrand, sign. Stålhane 52 BJ147....Ingelmark Antik & Design AB
Vas, H 25 cm, beige/brun, Carl Harry Stålhane, Rörstrand, sign. Stålhane 52 BJ147. SEK 1.200-1.500
42 - Vas, H 19 cm, blå, Carl Harry Stålhane, Rörstrand, sign. Stålhane CU32. D...Ingelmark Antik & Design AB
Vas, H 19 cm, blå, Carl Harry Stålhane, Rörstrand, sign. Stålhane CU32. D SEK 1.200-1.500
43 - Vas, H 15 cm, beige/brun, Carl Harry Stålhane, sign. CHS-e atelje. D...Ingelmark Antik & Design AB
Vas, H 15 cm, beige/brun, Carl Harry Stålhane, sign. CHS-e atelje. D SEK 1.200-1.500
44 - Vas, H 24 cm, beige/brun, Carl Harry Stålhane, sign. Stålhane –61....Ingelmark Antik & Design AB
Vas, H 24 cm, beige/brun, Carl Harry Stålhane, sign. Stålhane –61. SEK 1.200-1.500
45 - Vas, H 15 cm, beige/brun, Carl Harry Stålhane, sign. CHS-e....Ingelmark Antik & Design AB
Vas, H 15 cm, beige/brun, Carl Harry Stålhane, sign. CHS-e. SEK 1.200-1.500
46 - Vas, H 21 cm, beige/blå, Carl Harry Stålhane, sign. CHS-e atelje. D...Ingelmark Antik & Design AB
Vas, H 21 cm, beige/blå, Carl Harry Stålhane, sign. CHS-e atelje. D SEK 1.200-1.500
47 - Vas, H 20 cm, turkos, sgraffitodekor, Josef Ekberg, Gustavsberg, sign. 1921....Ingelmark Antik & Design AB
Vas, H 20 cm, turkos, sgraffitodekor, Josef Ekberg, Gustavsberg, sign. 1921. SEK 1.200-1.500
49 - Vas, H 12 cm, svart, Gunnar Nylund, Rörstrand, sign. Caolina....Ingelmark Antik & Design AB
Vas, H 12 cm, svart, Gunnar Nylund, Rörstrand, sign. Caolina. SEK 1.000-1.200
50 - Vas, H 12,5 cm, blå, Gunnar Nylund, Rörstrand....Ingelmark Antik & Design AB
Vas, H 12,5 cm, blå, Gunnar Nylund, Rörstrand. SEK 800-1.000
Bidding Has ConcludedQuantity : 1 | Estimate : 800.00 - 1,000.00