Books & Manuscripts - Sthlms Auktionsverk

Parti vykort m. filmskådespelare. 1920-tal. 17 st. sign. av Tora Teje (4 st), Gilian Gish (2 st), Gö902 - Parti vykort m. filmskådespelare. 1920-tal. 17 st. sign. av Tora Teje (4 st), Gilian Gish (2 st), Gö
AB Stockholms Auktionsverk
Estimate : 1,200.00 - 1,500.00

DAGUERROTYP (“Bosco“-foto). Framställd i automat (Photographie Automat “Bosco“), ca 1875-76. Metallr903 - DAGUERROTYP (“Bosco“-foto). Framställd i automat (Photographie Automat “Bosco“), ca 1875-76. Metallr
AB Stockholms Auktionsverk
Estimate : 500.00 - 700.00

FOTOGRAFIER, färg (kromlit.), 55 st. monterade på kartong i olika format, ca 1890-1900. Motiv huvuds904 - FOTOGRAFIER, färg (kromlit.), 55 st. monterade på kartong i olika format, ca 1890-1900. Motiv huvuds
AB Stockholms Auktionsverk
Estimate : 1,500.00 - 2,000.00

Goodwin, H. B., Egenhändigt sign. fotografi föreställande biskop Nathan Söderblom. 1930. Ca 220x170.905 - Goodwin, H. B., Egenhändigt sign. fotografi föreställande biskop Nathan Söderblom. 1930. Ca 220x170.
AB Stockholms Auktionsverk
Goodwin, H. B., Egenhändigt sign. fotografi föreställande biskop Nathan Söderblom. 1930. Ca 220x170. Ramad. 700 - 900
Estimate : 700.00 - 900.00

SVENSKA KUNGLIGHETER, album i liten 4:o. m. ca 25 fotografier (kabinettsporträtt) el. ljustryck tagn906 - SVENSKA KUNGLIGHETER, album i liten 4:o. m. ca 25 fotografier (kabinettsporträtt) el. ljustryck tagn
AB Stockholms Auktionsverk

Aktiebolaget Brising & Fagerström Stockholm... Glas-, porslin- och bosättningsaffär... Eget glasbruk907 - Aktiebolaget Brising & Fagerström Stockholm... Glas-, porslin- och bosättningsaffär... Eget glasbruk
AB Stockholms Auktionsverk
Estimate : 700.00 - 900.00

Katalog. Th. Lunde Lillehammer. Møbler. U.o.o.å. (ca 1938). 4:o. Rikt ill. Ngt nött rött omsl.908 - Katalog. Th. Lunde Lillehammer. Møbler. U.o.o.å. (ca 1938). 4:o. Rikt ill. Ngt nött rött omsl.
AB Stockholms Auktionsverk
Katalog. Th. Lunde Lillehammer. Møbler. U.o.o.å. (ca 1938). 4:o. Rikt ill. Ngt nött rött omsl. 700 - 900
Estimate : 700.00 - 900.00

Parti postorderkataloger. 4 st. Allmänco AB Borås. Nettopriskurant.Våren och sommaren 1946. 4:o. Rik909 - Parti postorderkataloger. 4 st. Allmänco AB Borås. Nettopriskurant.Våren och sommaren 1946. 4:o. Rik
AB Stockholms Auktionsverk
Estimate : 500.00 - 700.00

Uppsala silver. Hovjuvelerare K. G. Markströms Guldsmeds AB. Katalog, lösbladssystem m. illustration910 - Uppsala silver. Hovjuvelerare K. G. Markströms Guldsmeds AB. Katalog, lösbladssystem m. illustration
AB Stockholms Auktionsverk
Estimate : 500.00 - 700.00

Cirkus. En omfattande samling material som tillhört Rune Zetterlund (1891-1955), omf. bl.a. klippböc911 - Cirkus. En omfattande samling material som tillhört Rune Zetterlund (1891-1955), omf. bl.a. klippböc
AB Stockholms Auktionsverk
Estimate : 4,000.00 - 6,000.00

SIDENTRYCK. Underdånigt fägne-liud/ wid...Hedwig Sophiæ... födelse-dag den 26. junij 1704. (Werner 1912 - SIDENTRYCK. Underdånigt fägne-liud/ wid...Hedwig Sophiæ... födelse-dag den 26. junij 1704. (Werner 1
AB Stockholms Auktionsverk
Estimate : 1,000.00 - 1,200.00

SPEL. Finans. Sällskapsspel m. spelplan, spelpjäser. (1950-tal). Obetydligt nött kartong. + Las Vega913 - SPEL. Finans. Sällskapsspel m. spelplan, spelpjäser. (1950-tal). Obetydligt nött kartong. + Las Vega
AB Stockholms Auktionsverk
Estimate : 700.00 - 900.00