844 - EstrangeirasNumisma Leilões
Holanda
Lote (4 moedas) MBC
Gelderland (KM 100.1) Gulden 1763; Holland (KM 73) Gulden 1763; West Friesland (KM 97.5) Gulden 1762; Utrech (KM 102.3) G
Bidding Has ConcludedStart Price : 100.00
845 - EstrangeirasNumisma Leilões
Holanda
Lote (11 moedas) MBC, BC+ e BC
Willem (1815-1840) - 1 Gulden 1832 (KM 55); 10 Cents 1927 (KM 53), 1 Cent 1827 (KM 47); Willem II (1840-1849)
Bidding Has ConcludedStart Price : 250.00
846 - EstrangeirasNumisma Leilões
Holanda
Lote (26 moedas) MBC, BC+ e BC
Willem III (1849-1890) - 2 1/2 Gulden 1867, 1869, 1870, 1872, 1873 (x2) (KM 82); 1 Gulden 1854, 1855 (x2), 185
847 - EstrangeirasNumisma Leilões
Holanda
Lote (28 moedas) MBC, BC+ e BC
Wilhelmina - 1 Gulden 1892 (x2) (KM 117), 1898 (x2) (KM 122.1); 1904 (x2), 1905, 1907, 1908, 1909 (KM 122.2);
848 - EstrangeirasNumisma Leilões
Holanda
Lote (34 moedas) MBC, BC+ e BC
Wilhelmina - 1 Gulden 1910, 1912, 1913, 1914, 1915, 1916, 1917 (x2) (KM 148); 1/2 Gulden 1912, 1913 (x2) (KM 1
Bidding Has ConcludedStart Price : 125.00
849 - EstrangeirasNumisma Leilões
Holanda
Lote (36 moedas) BELAS, MBC e BC+
Wilhelmina 1890-1948 - 2 1/2 Gulden 1929 (x2), 1930, 1931, 1932, 1933, 1937, 1938, 1939 (KM 165); 1 Gulden
Bidding Has ConcludedStart Price : 150.00
850 - EstrangeirasNumisma Leilões
Índias Orientais Holandesas
Lote (33 moedas) MBC, BC+ e BC
851 - EstrangeirasNumisma Leilões
Índias Orientais Holandesas
Lote (84 moedas) MBC+, MBC, BC+ e BC