Decorative Arts Auction

Auction CurrencySEK Auction LocationSweden

GLASS301 - GLASS
Auktionskammaren.se
SKULPTUR, FROSTAT GLAS, NAKEN KVINNA SITTANDE PÅ HUK OMGIVEN AV BLOMSTER, SIGN. LALIQUE, PARIS, SVART TRÄSOCKEL, H20

GLASS302 - GLASS
Auktionskammaren.se
GLASSERVIS, "KENT" KOSTA, 42 DELAR, KARAFF, 11 VIN-, 11 STARKVIN-, 9 WHISKEY-, 10 SNAPSGLAS (PROPP EJ TILLHÖRANDE)

GLASS303 - GLASS
Auktionskammaren.se
SERVISDELAR, "KENT" KOSTA, 6 RÖDVINS-, 2 VITVINS-, 6 STARKVINS-, 2 SNAPSGLAS (16)

GLASS304 - GLASS
Auktionskammaren.se
KARAFF MED PROPP, VINGLAS, RUTSLIPAD DEKOR, GRAVERADE INITIALER G.B UNDER HERTIGKRONA BERNADOTTE ? EMPIR 1800-TAL, KARAFF H23

EUROPEAN CERAMIC 2305 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se
1 PAR VASER, BALUSTERFORMADE, UPPSVÄNGDA HÄNKLAR, ANSIKTEN I RELIEF, MÅLAD BLOMSTERDEKOR PÅ ROSA GRUND, SENEMPIR C. 1850, H24

EUROPEAN CERAMIC 2306 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se
MOCCASERVISDELAR, "MUSSELMALET" ROYAL COPENHAGEN, KANNA, 2 SOCKERSKÅLAR, 4 KOPPAR MED FAT, CREMEKOPP (8)

EUROPEAN CERAMIC 2307 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se
12 MATTALLRIKAR, SMÖRASK, "BLÅ BLOMSTER", ROYAL COPENHAGEN (13)

EUROPEAN CERAMIC 2308 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se
1 PAR SPISHUNDAR, VIT GLASYR MED GULDDEKOR, ENGLAND 1800-TALETS SENARE DEL, H35

EUROPEAN CERAMIC 2309 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se
LOCKURNA, GLASYR I GULD OCH BEIGE, BALUSTERFORMAD, DEKOR AV AMORINER I RELIEF, VON SCHIERHOLZ, 1930-TAL, H50

EUROPEAN CERAMIC 2310 - EUROPEAN CERAMIC 2
Auktionskammaren.se